rozmiar czcionki: A | A | A

Produkty „Made in Dolny Śląsk” na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu

02.12.2022 11:31 11:31

Jarmark Bożonarodzeniowy, który już po raz kolejny odbywa się we Wrocławiu, jest okazją, aby poczuć wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt. Ponad 20 wystawców z całego województwa do 23 grudnia będzie prezentować swoje wyroby oraz tradycyjne lokalne potrawy. W tym roku dzięki współpracy Samorządu Województwa Dolnośląskiego i miasta Wrocław na Jarmarku znaleźć można stanowisko prezentujące produkty regionalne i smaki Dolnego Śląska.

- Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy jest znany w całej Polsce i bardzo się cieszę, że nasi regionalni wystawcy mają szansę zaprezentować na nim swoje produkty – podkreśla wicemarszałek województwa Grzegorz Macko. - Wyroby powstające na Dolnym Śląsku cechują się wysoką jakością - produkty spożywcze czy rękodzieło przedsiębiorczych Dolnoślązaków zdecydowanie warte są promowania. Warto wspierać naszych lokalnych producentów. Serdecznie zapraszam na stoisko dolnośląskie na wrocławskim jarmarku – dodaje Grzegorz Macko.Od słynnej ceramiki po tradycyjne pierniki 

Niezależnie czy planujemy zakupy produktów spożywczych czy rękodzieła, na stoisku Dolnego Śląska na pewno znajdziemy odpowiednią ofertę.

- Przywiązujemy na naszym stoisku wielką wagę do autentyczności naszej oferty. Znamy osobiście każdego producenta i możemy ich z przekonaniem polecić – mówi organizatorka stoiska Jagienka Świetlik-Prus z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród wystawców, których produkty można spotkać na stoisku regionu, są producenci rękodzieła Rest at Home, Ślężański, Mamfika, Kaczawskie Skrzaty, producenci ceramiki z Bolesławca i Dobkowa, Huta Julia, czy Granitowa Galeria.

- Klienci najczęściej szukają przede wszystkim praktycznych upominków, które są przydatne na co dzień, np. świeżo palonych kaw, herbat czy miodów. Niezmiennie popularne są przetwory produkowane z owoców i warzyw z naszej okolicy. Drugi ważny aspekt to oryginalność, i tu z pomocą przychodzi np. ręcznie robiona biżuteria bazująca na np. minerałach wydobywanych pod Ślężą, której nie znajdziemy w popularnych sieciówkach czy ofertach z importu. Często komponujemy zestawy prezentowe właśnie z tych produktów, ciastka, przetwory, butelka dobrego wina z pobliskiej winnicy -
wyjaśnia Ewelina Staniszewska-Grudzińska, właścicielka sklepu Ślężański w Sobótce.

Dla poszukiwaczy dolnośląskich smaków ofertę przygotowali m.in. Dziki Zwierz, piekarnia Vitafit, Sznajderowie - producenci kiszonek, czy Dyniowy Zakątek. Dostępne są też cieszące się dużym zainteresowaniem Pierniki Wrocławskie. Ciekawostką jest również nagrodzony podczas tegorocznych Dożynek Wojewódzkich jabłkowy grzaniec bezalkoholowy od pani Barbary Banaś, który cieszy się dużym zainteresowaniem gości.

Stoisko z produktami „Made in Dolny Śląsk”, które znaleźć można nieopodal fontanny na wrocławskim rynku, będzie funkcjonowało na Jarmarku Bożonarodzeniowym do 23 grudnia codziennie do godziny 21:00.