rozmiar czcionki: A | A | A

Marszałek laureatem nagrody za promocję regionalną

09.10.2020 15:13 15:13

Za nami XXIII Karkonoskie Spotkania Turystyczne. Zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki wydarzenie było okazją do podsumowania tegorocznego sezonu turystycznego. W spotkaniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Spotkanie jest od lat miejscem integracji animatorów i organizatorów imprez turystycznych, nawiązywania interpersonalnych kontaktów, a także sprzyja wymianie informacji i prezentacji własnych ofert turystycznych oraz zapoznaniu uczestników z nowymi atrakcjami turystycznymi regionu.


- W trudnym dla wszystkich czasie epidemii branża turystyczna jest jedną z tych najmocniej dotkniętych stratami. Dlatego samorząd regionu wspiera dolnośląskich przedsiębiorców i zachęca do poznawania regionalnych i lokalnych atrakcji turystycznych. Wierzę, że mimo trudności wspólnie przetrwamy ten trudny czas, a już wkrótce będziemy wszyscy korzystać z pełni potencjału naszego pięknego regionu – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Samorząd województwa wspiera przedsiębiorców w czasie pandemii, także lokalną branżę turystyczną. Zainteresowanie oferowaną za pośrednictwem Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej pomocą było tak duże, że ogłoszono dwa nabory wniosków. W sumie ponad 2000 firm z regionu otrzyma dofinansowanie w ramach unijnego wsparcia przewidzianego dla firm, których funkcjonowaniu przeszkodziła pandemia koronawirusa. Łączna kwota dofinansowania przekroczy 80 milionów złotych.


Podczas dzisiejszej gali organizatorzy wręczyli Nagrody Starosty Jeleniogórskiego – „Karkonosze”, które są wyrazem uznania za wkładane serce oraz pracę nad rozwojem turystyki i promowaniem regionalnej kultury. W tym roku laureatem nagrody w kategorii „Promocja regionu” został marszałek Cezary Przybylski.