rozmiar czcionki: A | A | A

IX edycja konferencji Dni Dewelopera otwarta

23.09.2021 10:39 10:39

Dni Dewelopera to flagowe wydarzenie Oddziału Wrocławskiego Polskiego Związku Firm Deweloperskich, gdzie najważniejsi przedstawiciele branży, a także światowej sławy eksperci spotykają się, by rozmawiać o przyszłości miast oraz rozwoju architektury i urbanistyki. W ramach tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się wiele paneli dyskusyjnych i debat. W otwarciu konferencji wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

Na tegorocznej edycji Dni Dewelopera rozmowy będą się toczyć wokół trzech głównych osi tematycznych: wizja miasta po zmianach, jakich doświadczamy; planowanie inwestycji deweloperskich i relacja inwestor – miasto; finansowanie inwestycji deweloperskich – co tak naprawdę wpływa na koszt budowy metra kwadratowego?


Dni Dewelopera to, organizowana od niemalże dekady, platforma wymiany wiedzy i doświadczeń przedstawicieli branży deweloperskiej, podmiotów z nią współpracujących, jednostek samorządowych, a także ekspertów i analityków.


- Na Dolnym Śląsku funkcjonuje wiele firm deweloperskich, które kształtują regionalną gospodarkę. Zależy nam na tym, by je wspierać oraz pomagać im kształtować zrównoważony rozwój miast i miasteczek. Aby polepszać jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska, realizujemy wiele ważnych inwestycji drogowych i kolejowych, jak na przykład Wschodnia Obwodnica Wrocławia czy linia do Sobótki, którą już niedługo pojadą nowoczesne pociągi Kolei Dolnośląskich. Priorytetem samorządu województwa jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym
– mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


W tym roku w ramach Dni Dewelopera zaplanowano sesje tematyczne dla 400 uczestników. Wydarzenia odbędą się stacjonarnie oraz w formule online.


Polski Związek Firm Deweloperskich to ogólnopolska organizacja branżowa działająca od 18 lat i zrzeszająca ponad 200 firm deweloperskich z całego kraju. Misją Związku jest zapewnienie przedstawicielom branży jak najlepszych warunków do rozwoju, a także wspieranie i reprezentowanie ich w walce o lepsze prawo.

Dni Dewelopera w stolicy Dolnego Śląska organizuje wrocławski oddział organizacji, który odchodzi w tym roku jubileusz dziesięciolecia istnienia.