rozmiar czcionki: A | A | A

Roztrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony...

Dodano: 17-04-2015 12:04

W dniu 15 kwietnia 2015 r. Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął Uchwałę nr 424/V/15 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2015 r.

[więcej]

Inauguracyjne posiedzenie Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Dodano: 17-04-2015 10:52

Dzisiaj odbyło się pierwsze posiedzenie Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, która została powołana 19 marca 2015 roku przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz reprezentanci marszałka, sejmiku i wojewody tworzą grono doradcze w sprawach ważnych dla mieszkańców Dolnego Śląska.

[więcej]

Konferencja "Nasza polska Bośnia"

Dodano: 17-04-2015 08:22

"Nasza polska Bośnia - od reemigracji do integracji: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość", to temat konferencji popularnonaukowej, która w dniach 16-17 kwietnia br. odbywa się w Teatrze Starym w Bolesławcu pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP, a partnerami Powiatu Bolesławieckiego w organizacji konferencji są zaprzyjaźnione gminy z Bośni, Ambasada RP w Bośni i Hercegowinie oraz Archiwum Państwowe we Wrocławiu. W konferencji uczestniczył również Cezary Przybylski Marszałek Województw

[więcej]

Konferencja dotycząca ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

Dodano: 16-04-2015 09:56

W poniedziałek 13 kwietnia br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja dotycząca ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii.

[więcej]

V miejsce Szymona Sajnoka, ucznia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, w wyścigu...

Dodano: 15-04-2015 09:21

W niedzielę 12.04.2015 reprezentacja Polski Juniorów, w składzie której znalazło się trzech uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy, prowadzonej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego - Alan Banaszek, Szymon Sajnok i Damian Sławek wystartowało w wyścigu Paris-Roubaix. Doskonały rezultat naszych podopiecznych w tym trudnym wyścigu może być powodem do dumy i zadowolenia.

[więcej]

Poziom realizacji programów - stan na 12 kwietnia 2015 r.

Dodano: 14-04-2015 10:08

Według danych wygenerowanych z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów do 12 kwietnia 2015 r. złożono 301,6 tys. wniosków (poprawnych pod względem formalnym) na całkowitą kwotę dofinansowania (zarówno środki unijne, jak i środki krajowe) 612,7 mld zł.

[więcej]