
Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na rewitalizację zdegradowanych obszarów naszego regionu. Pieniądze trafią do 17 dolnośląskich gmin.
[więcej]
Niemal 4 kilometry nowej drogi, która docelowo połączy autostradę A4 i drogę szybkiego ruchu S5 otworzyli przedstawiciele samorządu województwa, a wśród nich marszałek Cezary Przybylski. Trasa kosztowała ponad 62 miliony złotych Wrocławia i połączy się z wybudowanym kilka lat temu mostem na Odrze w Brzegu Dolnym.
[więcej]W dniach 12-13 września br. odbyła się konferencja jubileuszowa pt. „15 lat razem” zorganizowana z okazji 15-lecia współpracy Województwa Dolnośląskiego, Krajów Libereckiego, Kralowohradeckiego, Pardubickiego.
[więcej]Powroty, powroty, powroty…. Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Traugutta 5 powrócili uczniowie – sportowcy i słuchacze szkoły policealnej.
[więcej]Zapraszamy do zapoznania się z podręcznikiem dobrych praktyk w zakresie efektywności energetycznej „Climatic Town. Energetyczna Rewitalizacja Miast – Energiestadterneuerung”, przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Saksońską Agencję ds. Energii SAENA GmbH z siedzibą w Dreźnie.
[więcej]Na Wojewódzkie Dożynki w Gryfowie Śląskim słuchacze Zespołu Szkół w Jaworze na kierunku Florysta wraz z Panią Dyrektor Dorotą Subocz i nauczycielami, przygotowali dekoracje prezentujące piękno letnich kwiatów. Wyplatane wianki ze zbóż, ziół, kwiatów oraz małe bukieciki z kolorowego zatrwianu, wyeksponowane zostały na szkolnym stoisku. Ziarno zbóż, jabłka z sadu, bułeczki wypieczone z mąki pszennej i żytniej, dopełniając wyrazu dekoracji, przypominały o dziękczynnym charakterze Dożynek. Nie zabra
[więcej]
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi jubileusz 25-lecia. W piątek na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze z tej okazji odbyła się XVI edycja Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”. Od rana wśród atrakcji tego wydarzenia była m.in. animacja z udziałem ok 100 wystawców z Polski i Republiki Czeskiej, występ Zespołu z Czech „Zámecké saxofonové kvarteto” i Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej”, konkursy „Najciekawszy Produkt Karkonoski” i „Karkonoski Produkt Spożywczy”. W c
[więcej]