Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z wirtualnego forum współpracy międzyregionalnej "Europe, let's cooperate!" zorganizowanego przez Program Interreg Europa w dniach od 24 listopada 2021 r. do 25 listopada 2021 r.
[więcej]
Wydarzenie odbyło się w Centrum Kongresowo-Wypoczynkowym Zamku Kliczków i zgromadziło przedstawicieli uczestników inicjatywy Odnowy Dolnośląskiej Wsi, do której należy przeszło 100 gmin z województwa dolnośląskiego. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Grzegorz Macko.
[więcej]
Już w najbliższą niedzielę na zmodernizowanej linii 292 z Wrocławia do Jelcza-Laskowic zaczną kursować pociągi Dolnośląskich Kolei Aglomeracyjnych. Pasażerowie ruszą w trasę nowym pociągiem hybrydowym Kolei Dolnośląskich. To pierwsze połączenie aglomeracyjne w regionie, które zostało powołane z inicjatywy marszałka Cezarego Przybylskiego.
[więcej]Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z wydarzenia inaugurującego nowe edycje Programów Interreg 2021-2027 na Dolnym Śląsku „Współpraca transgraniczna, transnarodowa i międzyregionalna na Dolnym Śląsku - Interreg 2021+”, które odbyło się w dn. 8 grudnia 2021 r. w formule online. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
[więcej]Konkurs jest inicjatywą Małżonki Prezydenta RP. W ramach dwuetapowego wydarzenia wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność polega m.in. na podtrzymywaniu i utrwalaniu rodzimego folkloru, tradycji i obyczajów regionalnych, wychowywaniu młodego pokolenia w poszanowaniu tradycyjnych wartości, wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości kobiet czy pielęgnowaniu historii otoczenia.
[więcej]
Delegacja przedstawicieli samorządu województwa, przedsiębiorców z regionu oraz dziennikarzy wzięła udział w Tygodniu Dolnośląskim. Szacuje się, że w tym czasie pawilon Polski odwiedziło około 50 tys. zwiedzających, którzy poznali atrakcje regionu. Obecni w Dubaju dolnośląscy przedsiębiorcy odbyli wiele spotkań B2B, które zaowocowały m.in. nawiązaniem kontaktu z firmą z Nigerii.
[więcej]