rozmiar czcionki: A | A | A

Niezwykły spektakl operowo-teatralny w Kłodzku

Dodano: 13-10-2021 11:12

7 października 2021 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się spektakl operowo-teatralny "Nowy Głos: LEM". Na widowni wśród znakomitych gości zasiadła także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Startuje akcja #TyTeżMożesz

Dodano: 12-10-2021 11:37

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami Fundacji Biegaj Dla Zdrowia opowiedzieli o działaniach podejmowanych przez Samorząd Województwa razem z Fundacją. Wspólna akcja pod hasłem #TyTeżMożesz ma na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością. Akcję finansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W akcję zaangażowana jest również Dolnośląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej.

[więcej]

Wybitny dolnośląski artysta i fotograf otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 12-10-2021 09:54

W piątek, 8 października 2021 r. w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Galeria FOTO-GEN miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury został Pan dr hab. Czesław Chwiszczuk - członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Dolnośląski. W imieniu Pana Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego nagrodę wręczył Pan Grzegorz Ćwiertniewicz, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskie

[więcej]

Rusza podcastowy serial Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Dodano: 12-10-2021 09:10

Wspólny Sekretariat w Ołomuńcu przygotował podcastowy serial, w którym prezentowane będą ciekawostki z czesko - polskiego pogranicza.

[więcej]

Współpraca Dolnego Śląska i Uczelni Jana Wyżykowskiego

Dodano: 11-10-2021 14:44

Samorząd województwa i polkowicka uczelnia łączą siły. Dzięki podpisanemu dziś porozumieniu studenci Uczelni Jana Wyżykowskiego będą odbywać praktyki w urzędzie marszałkowskim oraz podległych mu jednostkach, a program i zakres studiów oferowanych przez uczelnię zostanie dostosowany do potrzeb rynku pracy. Dodatkowo kształcenie na kierunku Administracja zostanie objęte patronatem marszałka.

[więcej]

Zapraszamy na konferencję: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

Dodano: 11-10-2021 14:43

Jeśli mieszkasz na wsi lub małym miasteczku, jeśli działasz w kole gospodyń wiejskich lub innej organizacji, jeśli na sercu leży ci dobro Waszej organizacji i chcesz ją rozwijać, jeśli troszczysz się o środowisko naturalne, jeśli kulinaria i gotowanie to Wasza wspólna pasja, przyjedź na: Spotkanie kobiet wiejskich. Kobiety to dobry klimat.

[więcej]

UWAGA dodatkowa ulga ustawowa 33% do biletów jednorazowych

Dodano: 11-10-2021 07:20

Zgodnie z Ustawą z dnia 21 stycznia 2021 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw1 jest:„Art. 9a. 1. W przypadku ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii: 1) honorowemu dawcy krwi, który oddał krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19, przysługują uprawnienia, o których mowa w art. 9, z ty

[więcej]