
Marszałkowie Województw Dolnośląskiego, Lubuskiego, Opolskiego, Śląskiego oraz Zachodniopomorskiego podpisali dzisiaj w Cigacicach Memorandum o porozumieniu między regionami i uczelniami wyższymi w sprawie Odry. Dokument określa zasady i warunki wspólnych działań dotyczących ochrony naszej rzeki i odbudowy jej zniszczonego w ubiegłym roku ekosystemu. Dolny Śląsk reprezentował marszałek Cezary Przybylski.
[więcej]
Pociągi Kolei Dolnośląskich od grudnia będą obsługiwały wszystkie połączenia na Trasie Nadodrzańskiej z Wrocławia do Głogowa. Zmiana zostanie wprowadzona wraz z nowym rozkładem jazdy 2023/2024, który wejdzie w grudniu. Szczegóły przedstawił podczas konferencji prasowej Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.
[więcej]We wtorek 4 kwietnia br. w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu po raz kolejny organizowany był Dzień Kariery. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Akademia Przedsiębiorczości''
[więcej]31 marca br. w odbyło się pierwsze z czterech spotkań Rad Seniorów w ramach każdego subregionu województwa dolnośląskiego.
[więcej]W sobotę 1 kwietnia 2023 roku w Galerii Victoria w Wałbrzychu odbyła się "Prezentacja Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek". Podczas uroczystego otwarcia kolejnej edycji, życzenia świąteczne kołom gospodyń wiejskich oraz gościom złożyli Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Grzegorz Macko, Biskup Diecezji Świdnickiej Marek Mendyk oraz reprezentanci dolnośląskich instytucji rolniczych. Przedstawiciele 24 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa zaprezentow
[więcej]
Przedstawiciele 24 kół gospodyń wiejskich z całego regionu zaprezentowali świąteczne potrawy oraz rękodzieło podczas tradycyjnej prezentacji stołów wielkanocnych, palm i pisanek. Wydarzenie zorganizowano w wałbrzyskiej galerii Victoria, a prezentację otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko wraz z Jego Ekscelencją Biskupem Markiem Mendykiem.
[więcej]We wtorek, 28 marca, Kraków ponownie stał się stolicą sztuki osób z niepełnosprawnością. W Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, odbyła się Gala 23. Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnościami Intelektualnymi „Albertiana”.
[więcej]