rozmiar czcionki: A | A | A

Stadion lekkoatletyczny w Lubinie z rządowym dofinansowaniem

Dodano: 19-10-2021 13:30

W Regionalnym Centrum Sportu w Lubinie Minister Michał Dworczyk oraz Krzysztof Kubów – Sekretarz Stanu w KPRM przekazali dziś dofinansowanie o wartości 16,5 mln złotych na modernizację stadionu lekkoatletycznego w Lubinie. W wydarzeniu uczestniczył Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, a środki pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

[więcej]

Kongres Onkologii Polskiej we Wrocławiu

Dodano: 19-10-2021 13:22

Już po raz piąty onkolodzy z całego kraju spotykają się na największym wydarzeniu edukacyjno-naukowym w świecie onkologii. Kongres Onkologii Polskiej ma już bogatą historię – jego pierwsza edycja odbyła się w 2002 r.

[więcej]

Podsumowanie XIV Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego

Dodano: 19-10-2021 08:56

14.10.2021 r. Zamek Topacz

[więcej]

Za nami XII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2021 09:11

W sobotę, 16 października, obchodziliśmy kolejne Święto Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

VI Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 18-10-2021 07:38

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na największe wydarzenie sektora społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku.

[więcej]

W podwrocławskich Siechnicach powstanie nowa elektrociepłownia

Dodano: 15-10-2021 14:46

Nowa elektrociepłownia w Siechnicach zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice i południowej części Wrocławia. Wartość nowej inwestycji przekroczy 1,1 mld złotych netto, a za budowę będzie odpowiadać konsorcjum firm Polimex Mostostal jako Lider oraz Polimex Energetyka jako partner. Dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu od września wystawia swoje spektakle w niestandardowych miejscach....

Dodano: 15-10-2021 10:53

Teatralne podróże po wielu nowych lokacjach miasta i regionu rozpoczął pokaz spektaklu „MENSCH” w koncepcji Briana Michaelsa i Katarzyny Gorczycy w przestrzeni zabytkowego Kościoła Ewangelickiego w Wałbrzychu. Pierwotnie tytuł grany był w legendarnym Domu Handlowym PDT, gdzie widzowie mieli szansę odkryć zapomnianą historię powstania jednego z najważniejszych sklepów modowych w mieście. Przestrzenie Kościoła wniosły do spektaklu, którego głównym tematem są żydowskie korzenie, zupełnie nową jakoś

[więcej]