rozmiar czcionki: A | A | A

Za nami XII Święto Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 18-10-2021 09:11

W sobotę, 16 października, obchodziliśmy kolejne Święto Województwa Dolnośląskiego. To szczególny dzień, który jest okazją do integracji mieszkańców naszego regionu i wyróżnienia osób działających na rzecz jego rozwoju.

[więcej]

VI Dolnośląski Kongres Obywatelski

Dodano: 18-10-2021 07:38

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych, Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Samorząd Województwa Dolnośląskiego mają zaszczyt zaprosić Państwa na największe wydarzenie sektora społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku.

[więcej]

W podwrocławskich Siechnicach powstanie nowa elektrociepłownia

Dodano: 15-10-2021 14:46

Nowa elektrociepłownia w Siechnicach zagwarantuje bezpieczeństwo energetyczne dla Gminy Siechnice i południowej części Wrocławia. Wartość nowej inwestycji przekroczy 1,1 mld złotych netto, a za budowę będzie odpowiadać konsorcjum firm Polimex Mostostal jako Lider oraz Polimex Energetyka jako partner. Dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

[więcej]

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu od września wystawia swoje spektakle w niestandardowych miejscach....

Dodano: 15-10-2021 10:53

Teatralne podróże po wielu nowych lokacjach miasta i regionu rozpoczął pokaz spektaklu „MENSCH” w koncepcji Briana Michaelsa i Katarzyny Gorczycy w przestrzeni zabytkowego Kościoła Ewangelickiego w Wałbrzychu. Pierwotnie tytuł grany był w legendarnym Domu Handlowym PDT, gdzie widzowie mieli szansę odkryć zapomnianą historię powstania jednego z najważniejszych sklepów modowych w mieście. Przestrzenie Kościoła wniosły do spektaklu, którego głównym tematem są żydowskie korzenie, zupełnie nową jakoś

[więcej]

Trwa rekrutacja na III Forum Wolontariatu

Dodano: 15-10-2021 09:16

W dniach 21-22 października br. w Warszawie odbędzie się III Forum Wolontariatu. Organizatorem jest biuro programu „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

[więcej]

Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w zakresie działań na rzecz poprawy...

Dodano: 14-10-2021 12:08

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację w roku 2021 zadania publicznego Województwa Dolnośląskiego w zakresie działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa publicznego dolnośląskich seniorów. Więcej informacji o konkursie

[więcej]

Forum współpracy Programu Interreg Europa

Dodano: 14-10-2021 11:55

Zapraszamy do udziału w Forum Współpracy Międzyregionalnej "Europe, let's cooperate!" organizowanym przez Program Interreg Europa, które odbędzie się wirtualnie w terminie od dn. 24 listopada 2021 r. do dn. 25 listopada 2021 r.

[więcej]