rozmiar czcionki: A | A | A

#BezpieczneDoOdkrycia – wybierz Dolny Śląsk!

Dodano: 26-02-2021 15:29

W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rusza z czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. To kolejne działanie w ramach akcji Odkryj Dolny Śląsk, wspierające turystykę regionalną. Kampania będzie promować świadome i bezpieczne podróże „blisko domu”, w miejsca bez tłumów turystów, wskazane m.in. przez dolnośląskich blogerów, którzy włączyli się w akcję.

[więcej]

Spotkanie informacyjne nt. nowych edycji Programów Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg...

Dodano: 26-02-2021 13:31

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Transnarodowych i Międzyregionalnych prowadzony przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego organizuje spotkanie informacyjne nt. nowych edycji Programów Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa Środkowa i Interreg Europa na lata 2021-2027.

[więcej]

2 Ośrodki Czasowego Pobytu we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju

Dodano: 25-02-2021 15:04

W ramach konkursu organizowanego przez samorząd województwa dolnośląskiego zostały utworzone 2 Ośrodki Czasowego Pobytu, zlokalizowane we Wrocławiu i w Kudowie Zdroju. Ich organizatorami są Fundacja Promyk Słońca i Sanatoria Dolnośląskie.

[więcej]

Webinarium nt. zielonej transformacji w ramach RRF

Dodano: 25-02-2021 12:48

Program Interreg Europa we współpracy z Komisją Europejską organizuje webinarium na temat zielonej transformacji w ramach Europejskiego Instrumentu na rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności.

[więcej]

Szpital w Bolesławcu podsumował swoją działalność w czasie pandemii

Dodano: 24-02-2021 10:51

Szpital w Bolesławcu jest drugim co do wielkości zapleczem diagnostyczno – leczniczym na Dolnym Śląsku. Jest jednocześnie jednym z głównych ośrodków leczenia pacjentów z COVID-19 w regionie. To tutaj leczonych jest najwięcej pacjentów będących pod respiratorem, czy też nieinwazyjną wentylacją mechaniczną oraz metodą CPAP i wysokoprzepływową tlenoterapią donosową. Dziś w obecności marszałka Cezarego Przybylskiego i wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego podsumowano funkcjonowanie jednostki w okres

[więcej]

Informacja o środkach finansowych na dotacje w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku...

Dodano: 22-02-2021 14:57

Uprzejmie informujemy, że na dzień 22 lutego 2021 roku na dotacje w trybie art. 19a w Wydziale Kultury w dziale 921, Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego znajdują się środki w wysokości 10 000 zł.

[więcej]

Nowy OIOM Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego

Dodano: 22-02-2021 14:13

Od dziś pacjentów przyjmuje przebudowany Oddział Intensywnej Terapii z trzynastoma w pełni wyposażonymi stanowiskami respiratorowymi w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Inwestycję wartą przeszło 11 milionów złotych sfinansowano w większości dzięki funduszom z Regionalnego Programu Operacyjnego.

[więcej]