rozmiar czcionki: A | A | A

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne nt. projektów Kolej+

04.10.2021 09:43 09:43

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących trzech projektów planowanych do realizacji w ramach „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku”. Spotkania obędą się w dniach 5-7 października br. w formie zdalnej.

Budowa drugiego toru i kolejnych przystanków na odcinku Wrocław – Kobierzyce


Dobiegająca końca modernizacja linii kolejowej nr 285 Wrocław – Kobierzyce – Świdnica (pociągi pasażerskie powrócą na nią w grudniu 2021 r.) to pierwszy etap prac na tej trasie. W związku ze spodziewanym wzrostem jej znaczenia w ruchu aglomeracyjnym, planowana jest w kolejnych latach m.in.:
•    Budowa drugiego toru na odcinku Wrocław Główny – Kobierzyce;
•    Budowa kolejnych nowych przystanków pomiędzy Wrocławiem i Kobierzycami.

Spotkanie konsultacyjne nt. dalszej modernizacji trasy Wrocław – Kobierzyce odbędzie się w dn. 5.10 (wtorek) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres kolejplus.285@infracd.pl, do dnia 4.10 (poniedziałek) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.
Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki i budowa stacji Środa Śląska
Celem tego projektu jest usprawnienie przewozów kolejowych pomiędzy Wrocławiem i Środą Śląską. W ramach tego projektu planowane są m.in. następujące działania:
•    Odbudowa stacji Wrocław Świebodzki i modernizacja odcinka Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór (wraz z elektryfikacją i budową drugiego toru);
•    Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Wrocław Muchobór;
•    Rozbudowa infrastruktury na przystanku kolejowym Środa Śląska, w tym budowa nowego peronu, pozwalającego na kończenie w Środzie Śląskiej biegu pociągów. Dzięki temu będzie możliwość zwiększenia liczby pociągów aglomeracyjnych na trasie Wrocław – Środa Śląska.


Spotkanie konsultacyjne nt. tego projektu odbędzie się w dn. 6.10 (środa) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres kolejplus.275@infracd.pl, do dnia 5.10 (wtorek) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.Reaktywacja połączeń pasażerskich do Złotoryi
Kolejnym projektem planowanym do realizacji w ramach programu „Kolej+” jest rewitalizacja linii kolejowej 284 na odcinku Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój, która pozwoli na reaktywację przewozów pasażerskich na tej trasie. W ramach tej inwestycji, wstępnie planowana jest również budowa nowych przystanków w Legnicy i Złotoryi.


Spotkanie konsultacyjne nt. projektu powrotu pociągów do Złotoryi odbędzie się w dn. 7.10 (czwartek) o godz. 17:00 w formie zdalnej. Zainteresowane osoby proszone są o przesłanie chęci uczestnictwa na adres kolejplus.284@infracd.pl, do dnia 6.10 (środa) do godz. 20:00. Do zgłoszonych uczestników zostanie wysłany indywidualnie link do telekonferencji.

Organizacja spotkań związana jest z trwającą właśnie realizacją Studiów Planistyczno-Prognostycznych dla ww. trzech projektów inwestycyjnych. Wykonawcą dokumentacji we wszystkich trzech projektach jest Infra Centrum Doradztwa sp. z o.o. z Warszawy.