rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z delegacją Wolnego Państwa Saksonia

25.09.2020 14:48 14:48

Katja Meier, Saksońska Minister Sprawiedliwości, Europy, Demokracji i Równego Traktowania, była dziś gościem marszałka Cezarego Przybylskiego. Najważniejsze tematy rozmów to dwustronna współpraca i podsumowanie dotychczasowych inicjatyw. W spotkaniu uczestniczyli także Krzysztof Bramorski, Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz przedstawiciele Saksońskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Ostatnie miesiące uświadomiły nam jak ważna jest współpraca z naszymi partnerami. Wierzę, że wraz z otwarciem regionalnego biura Dolnego Śląska w Dreźnie nasze wspólne, doskonałe dotychczasowe relacje jeszcze mocniej się zacieśnią – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Wizyta Katji Meier na Dolnym Śląsku była okazją do podziękowania za dotychczasową współpracę z Wolnym Krajem Związkowym Saksonia i Saksońskim Biurem Łącznikowym we Wrocławiu. Wśród tematów poruszonych podczas spotkania znalazły się między innymi stworzenie systemu wczesnego ostrzegania lub grupy roboczej ds. katastrof i pandemii, a także stan rozbudowy Biura Regionalnego Województwa Dolnośląskiego w Dreźnie.