rozmiar czcionki: A | A | A

Poznaliśmy laureatów konkursu pielęgniarka/pielęgniarz roku 2019

30.06.2020 12:36 12:36

W poniedziałek, 29 czerwca, w urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie z laureatami XV edycji konkursu “Pielęgniarka /Pielęgniarz roku 2019” - Innowacje w zakresie poprawy jakości opieki pielęgniarskiej.

Uczestniczyli w nim laureaci konkursu wraz z przedstawicielami swoich Dyrekcji oraz przedstawicielki władz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Symboliczne upominki i listy gratulacyjne wręczył laureatom wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.


Laureatami są Pielęgniarki: Pani Joanna Kosiorek i Pani Violetta Jasicka z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz Pani Elżbieta Ostrowska i Pielęgniarz – Pan Tomasz Ramus z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Konkurs, realizowany nieprzerwanie od kilkunastu lat, jest projektem Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek/pielęgniarzy – liderów osób o najlepszym przygotowaniu zawodowym, etycznym i zaangażowaniu na rzecz środowiska pielęgniarskiego. Konkurs ma zasięg ogólnokrajowy i objęty jest patronatem Ministra Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, a na Dolnym Śląsku patronatem marszałka województwa oraz Przewodniczącej Dolnośląskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych.