rozmiar czcionki: A | A | A

Nowe szynobusy dla Dolnego Śląska

Dodano: 27-05-2010

Dolnoślązacy podróżujący koleją będą mieli do dyspozycji nowe autobusy szynowe. Marszałek Marek Łapiński podpisał w czwartek umowę na zakup dziewięciu maszyn.

[więcej]

Dodatkowe pieniądze na cyfrowe mapy Dolnego Śląska

Dodano: 25-05-2010

Zarząd Województwa Dolnośląskiego będzie rozwijał projekt mapy cyfrowej, obrazującej zagrożenia, jakie mogą wynikać z podniesionego poziomu wód w rzekach Dolnego Śląska.

[więcej]

Dolny Śląsk dla Powodzian

Dodano: 25-05-2010

W niedzielę 30 maja na Wrocławskich Partynicach w ramach inauguracji Dni Dolnego Śląska odbędzie się zbiórka darów dla poszkodowanych w powodzi.

[więcej]

Dodatkowe pieniądze na walkę z powodzią

Dodano: 25-05-2010

Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu otrzymał dotację od Zarządu Województwa Dolnośląskiego na zakup materiałów potrzebnych do walki z powodzią.

[więcej]

Wielka woda wciąż zagraża drodze wojewódzkiej nr 341 - relacja po posiedzeniu sztabu w Wołowie

Dodano: 24-05-2010

Trzeba bronić drogi 341 i mostu w Lubiążu – to jeden z wniosków z zakończonego po południu posiedzenia sztabu kryzysowego w Wołowie. Wziął w nim m.in. udział marszałek Marek Łapiński, burmistrz Wołowa Witold Krochmal, dyrektor DSDiK Roman Głowaczewski oraz koordynujący akcją kryzysową w gminie Wołów Andrzej Wach.

[więcej]

Specjalne posiedzenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 24-05-2010

24 maja odbyło się zwołane przez Marszałka Marka Łapińskiego specjalne posiedzenie Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Omawiano na nim aktualną sytuację powodziową w regionie.

[więcej]

Marszałkowie województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego wspólnie...

Dodano: 21-05-2010

Marszałkowie województw dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego wystosowali do Ministra Rozwoju Regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej list, w którym apelują o jak najszybsze podjęcie przez resort prac nad makroregionalnym dokumentem strategicznym dotyczącym rozwoju Polski Zachodniej.

[więcej]