rozmiar czcionki: A | A | A

Dni Dolnego Śląska- znowu się będzie działo

Dodano: 01-07-2010

W tym tygodniu zapraszamy na Kryształowy Weekend w Piechowicach i XIII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą”.

[więcej]

Minister Kudrycka we Wrocławiu

Dodano: 29-06-2010

28 czerwca we Wrocławiu gościła prof. Barbara Kudrycka, minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki.

[więcej]

Umorzenia dla gmin i powiatów walczących z powodzią

Dodano: 29-06-2010

Dwadzieścia jednostek samorządu terytorialnego, gmin i powiatów, które walczyły w maju i czerwcu tego roku z powodzią nie będzie musiało zwracać do wojewódzkich magazynów materiałów pobranych do ratowania miast i wsi materiałów. Taką decyzję podjął już Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Teraz czeka ona na ostateczna akceptację Sejmiku, którego posiedzenie wyznaczono na czwartek, 8 lipca.

[więcej]

Autostradową Obwodnicą Wrocławia za darmo!

Dodano: 25-06-2010

Przejazd AOW dla samochodów osobowych poniżej 3,5 tony i motocykli będzie bezpłatny - poinformowali w trakcie konferencji prasowej Marek Łapiński, Marszałek Województwa Dolnośląskiego i Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski.

[więcej]

DDŚ - kolejne atrakcje

Dodano: 24-06-2010

Już w ten weekend odbędzie się kolejna część imprezy DDŚ, tym razem w Leszczynie i Henrykowie

[więcej]

Niemiecka delegacja gości na Dolnym Śląsku

Dodano: 23-06-2010

Od poniedziałku 21 czerwca gości na Dolnym Śląsku delegacja przedstawicieli partii CDU saksońskiego parlamentu i członków rządu Saksonii. Dziś delegaci spotkali się z przedstawicielami Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Marszałek Łapiński: "Obwodnica powinna być bezpłatna"

Dodano: 22-06-2010

Informacja o wprowadzeniu opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia wywołała wiele emocji zarówno w mieście, jak i na całym Dolnym Śląsku.

[więcej]