rozmiar czcionki: A | A | A

Nagrodzeni za pieśni patriotyczne

Dodano: 29-04-2011

"Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Polskie Betlejem", a także "Wojenko, wojenko" - to tylko niektóre z dwudziestu pięciu tytułów piosenek i pieśni zaprezentowanych podczas gali finałowej V. Dolnośląskiego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. W uroczystości w Śląskim Okręgu Wojskowym wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

[więcej]

Absolwenci z Kamiennej Góry

Dodano: 29-04-2011

Są młodzi, uśmiechnięci i pełni energii do działania. Mowa o 150 uczniach klas maturalnych, którzy dziś opuścili mury Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. W uroczystości zakończenia roku szkolnego wziął udział wicemarszałek Radosław Mołoń, który wręczył nagrodę dla najlepszego ucznia.

[więcej]

200 lat nauczania medycyny

Dodano: 29-04-2011

W kwietniu 1811 roku, na mocy rozkazu króla Prus, Wydział Lekarski Uniwersytetu we Frankfurcie nad Odrą (Viadrina) został przeniesiony do Wrocławia. W tym roku środowisko akademickie w stolicy Dolnego Śląska świętuje jubileusz 200-lecia tego wydarzenia. W uroczystościach uczestniczył Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

[więcej]

Współpraca w dziedzinie szkolnictwa wyższego

Dodano: 28-04-2011

O kierunkach rozwoju nauki na Dolnym Śląsku rozmawiali dzisiaj rektorzy wyższych uczelni. Spotkanie zorganizowane przez wicemarszałka Radosława Mołonia odbyło się w siedzibie urzędu marszałkowskiego.

[więcej]

Majówka w Karkonoszach

Dodano: 27-04-2011

Długi weekend majowy w Czeskich Karkonoszach, Brnie lub Pradze? Czemu nie! Województwo Dolnośląskie i Przewozy Regionalne przygotowały dla pasażerów kolei nie lada atrakcje.

[więcej]

Most połączył oba brzegi Odry

Dodano: 27-04-2011

Dzisiaj najdłuższy most, jaki powstaje w ramach Wschodniej Obwodnicy Wrocławia połączył oba brzegi Odry. Zabetonowany został ostatni fragment nowej konstrukcji w Łanach. W wydarzeniu uczestniczył wicemarszałek Marek Łapiński.

[więcej]

Muzeum Dolnego Śląska

Dodano: 26-04-2011

Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

[więcej]