rozmiar czcionki: A | A | A

Samorząd Województwa wspiera rozwój dolnośląskich gmin

Dodano: 17-08-2021

Aż 3 miliony złotych trafi do gmin z regionu w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Dofinansowania do realizacji ważnych inwestycji otrzyma 25 lokalnych samorządów. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa. Wczoraj marszałek Cezary Przybylski przekazał symboliczną promesę na ręce wójta gminy Warta Bolesławiecka, Mirosława Haniszewskiego.

[więcej]

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – jak zmienił się nasz region dzięki funduszom unijnym

Dodano: 16-08-2021

Na bolesławieckich Plantach Miejskich zainaugurowano wczoraj wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w sumie w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu. Wystawę otworzyli marszałek Cezary Przybylski, prezydent Bolesławca Piotr Roman i starosta bolesławiecki Tomasz Gabrysiak.

[więcej]

Marszałek wręczył nagrody sportowe dolnośląskim olimpijczykom

Dodano: 13-08-2021

Natalia Kaczmarek – złota i srebrna medalistka w sztafecie 4x400m oraz Paweł Fajdek – brązowy medalista rzutu młotem odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego nagrody sportowe. Wyróżnienie trafiło także do trenera naszych lekkoatletów Marka Rożeja.

[więcej]

Obwodnica Dzierżoniowa już otwarta

Dodano: 12-08-2021

Za nami otwarcie pierwszego etapu budowy obwodnicy Dzierżoniowa. Oddany dziś do użytku odcinek połączył drogi wojewódzkie nr 383 i 382 od ul. Jana Kilińskiego do ul. Świdnickiej. Koszt budowy nowej trasy to 35,5 mln złotych. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Michał Dworczyk - szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

[więcej]

Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Dodano: 10-08-2021

Oświadczenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w sprawie zarzutów przedstawionych w czasie konferencji prasowej z dnia 9 sierpnia dotyczącej odwołania Pani Marioli Dudziak ze stanowiska dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. Dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

[więcej]

Samorządowcy odebrali promesy z rąk marszałka

Dodano: 10-08-2021

Przedstawiciele kilkunastu samorządów z subregionu legnicko-głogowskiego odebrali dziś z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursów Odnowa Dolnośląskiej Wsi i konkursu dla gmin na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych. W sumie w ręce samorządowców trafiły promesy o wartości niemal 660 tysięcy złotych.

[więcej]

Nowy most w Lwówku Śląskim już otwarty

Dodano: 05-08-2021

Zakończyła się przebudowa mostu na rzece Bóbr w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 na trasie Lwówek Śląski-Złotoryja. Budowa nowej przeprawy została zakończona 4,5 miesiąca przed planowanym terminem. Jej koszt przekracza 4,6 mln zł i został sfinansowany z budżetu województwa dolnośląskiego. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. marszałek Cezary Przybylski, Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz Andrzej Kredkowski – wiceprzewodniczący dolnośląskiego...

[więcej]