rozmiar czcionki: A | A | A

BLOGERZY NA DOLNY ŚLĄSK!

Dodano: 25-08-2021

Dwudziestu blogerów i influencerów odwiedzi Dolny Śląsk w ramach kampanii #SzlakMaSmak, którą organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Blogerzy pokażą uroki i atrakcje regionu, a także przetestują lokalne produkty.

[więcej]

Dofinansowanie do inwestycji w Gminie Kowary

Dodano: 25-08-2021

Promesę na kwotę ponad 120 tysięcy złotych odebrała dzisiaj z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego burmistrz Gminy Kowary, Elżbieta Zakrzewska. Pieniądze pochodzą z konkursu Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2021 realizowanego z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

30 lat niepodległości Ukrainy

Dodano: 25-08-2021

Ukraiński pochód, wspólne odśpiewanie hymnu i wiele wydarzeń towarzyszących – we Wrocławiu rozpoczęły się obchody 30. rocznicy odzyskania przez Ukrainę niepodległości organizowane spod patronatem Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego. Uroczystość była też okazją do otwarcia wystawy prezentującej dobre relacje Dolnego Śląska i Ukrainy.

[więcej]

Ponad 123 tysiące złotych dla Milicza

Dodano: 23-08-2021

Ponad 123 tysiące złotych na inwestycje drogowe to wysokość dotacji, jaką otrzymała gmina Milicz w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Pieniądze pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś symboliczną promesę na ręce burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz mieszkańców miasta.

[więcej]

Bolesławieckie Święto Ceramiki po raz 27

Dodano: 23-08-2021

27. Bolesławieckie Święto Ceramiki przeszło do historii. Wydarzenie po raz kolejny zgromadziło licznych turystów z kraju i z zagranicy, którzy przyjechali do Bolesławca podziwiać regionalne rękodzieło. W uroczystym otwarciu Święta Ceramiki wziął udział Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

[więcej]

Powstanie nowa i szybka trasa kolejowa do granicy z Czechami

Dodano: 18-08-2021

W Wałbrzychu podpisano dzisiaj umowę na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego nowej trasy. Ponad 60-kilometrowy, końcowy odcinek tzw. szprychy nr 9 zakłada wybudowanie linii łączącej Żarów, Świdnicę i Wałbrzych z Lubawką, a docelowo aż z Pragą. W wydarzeniu wziął udział marszałek Cezary Przybylski.

[więcej]

6 milionów złotych dla dolnośląskich samorządów

Dodano: 18-08-2021

Przedstawiciele kilkunastu samorządów z Dolnego Śląska odebrali dziś z rąk wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego promesy na dofinansowanie inwestycji w ramach konkursu dla gmin na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych, konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi i Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021 . W sumie w ręce samorządowców trafiły promesy o wartości niemal 6 mln złotych, które pozwolą na dofinansowanie 129 projektów.

[więcej]