rozmiar czcionki: A | A | A

Wizyta Pełnomocnika Marszałka w Kielcach

01.10.2019 11:16

Współpraca z samorządem w zakresie działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój usług wspierających niezależne życie – to główne tematy konferencji zorganizowanej w Kielcach przez Fundację Dogadanka. W wydarzeniu rozpoczynającym kampanię “Chcę swojego życia” uczestniczył Paweł Parus – Pełnomocnik Marszałka ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Inauguracja kampanii “Chcę swojego życia” ma zapoczątkować kształtowanie polityki społecznej w obszarze związanym z opieką wytchnieniową i asystenturą.


W swoim wystąpieniu podczas konferencji Paweł Parus skupił się na przedstawieniu projektów dotyczących usług wspierających niezależne życie oraz szeroko omówił zakończony niedawno regionalny Dolnośląski Konwent Środowisk i Osób z Niepełnosprawnościami. Podkreślił także potrzebę zwiększenia potencjału i wzmocnienia głosu osób niepełnosprawnych.


- W natłoku pracy często nie dostrzegamy tego, jak istotne są działania, których podejmujemy się na Dolnym Śląsku. Nasz model współpracy sektora trzeciego z samorządami jest bliski wzoru, więc warto o nim mówić poza naszym regionem. Z radością wysłuchałem wielu pozytywnych opinii o naszych działaniach. Niech będą motywacją do dalszej pracy dolnośląskich organizacji pozarządowych i przede wszystkim Urzędu Marszałkowskiego - podsumowuje Paweł Parus.


Wśród gości konferencji znaleźli się przedstawiciele samorządu województwa świętokrzyskiego i Rady Miasta Kielce oraz osoby z niepełnosprawnościami zrzeszone w kilku organizacjach pozarządowych działających na terenie województwa świętokrzyskiego.

Relacja TVP KIELCE:

https://kielce.tvp.pl/44594992/chce-swojego-zycia-zostan-moim-asystentem-niepelnosprawnosc-bez-ograniczen