rozmiar czcionki: A | A | A

Uczą się bezpiecznie żyć

02.05.2011 13:56

Znamy już zwycięzców półfinału konkursu „Uczę się bezpiecznie żyć”. Wśród triumfatorów są m.in. przedszkolacy z Wrocławia oraz uczniowie z Ligoty Polskiej. Nagrody wręczył, Jarzy Łużniak, członek zarządu województwa.

29 kwietnia br. w Gimnazjum nr 21 odbył się wrocławski półfinał Dolnośląskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć” zorganizowany pod patronatem Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Stowarzyszenia Gmin Polskich. Jerzy Łużniak, członek zarządu województwa, wziął udział w ceremonii wręczenia nagród zwycięzcom rywalizacji.

Konkurs „Uczę się bezpiecznie żyć” ma za zadanie sprawdzić umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zadania, jakie zostały przygotowane dla uczestników konkursu, zawierają zdarzenia, które przytrafić mogą się każdemu z nas. Ideą przyświecającą organizatorom jest wierne odwzorowanie realnych sytuacji kryzysowych i nauczenie dzieci odpowiedniego zachowania.

Do zawodów przystąpiły 44 szkoły w czterech kategoriach wiekowych. W najmłodszej, wśród uczniów zerówek, zwyciężyli przedstawiciele Przedszkola nr 136 z Wrocławia.  W kategorii  klas I-III bezkonkurencyjni byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Borku Strzelińskim. W kategorii klas IV-VI zwycięstwo odnieśli Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej. Natomiast wśród najstarszych uczestników konkursu, uczniów gimnazjum, zwyciężyło Gimnazjum nr 34 z Wrocławia.

Zawodnicy, którzy zajęli jedno z trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej będą reprezentowali byłe województwo wrocławskie na wielkim finale 31 maja w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.