rozmiar czcionki: A | A | A

Ponad 123 tysiące złotych dla Milicza

23.08.2021 16:41

Ponad 123 tysiące złotych na inwestycje drogowe to wysokość dotacji, jaką otrzymała gmina Milicz w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej. Pieniądze pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Marszałek Cezary Przybylski wręczył dziś symboliczną promesę na ręce burmistrza Milicza, Piotra Lecha oraz mieszkańców miasta.

Wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej samorząd województwa kieruje do gmin o niskich dochodach podatkowych. Można z ich udziałem realizować zadania dotyczące podniesienia poziomu bezpieczeństwa drogowego, które należą do zadań własnych danego samorządu lokalnego. W tym roku wsparciem o łącznej wartości 3 mln złotych objęto 25 dolnośląskich gmin. Na liście beneficjentów znalazł się między innymi Milicz. Gmina otrzymała dziś promesę w wysokości ponad 123 tysięcy złotych. Fundusze zostaną przeznaczone na rozbudowę i przebudowę ulicy Poprzecznej w Miliczu.


- Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla lokalnych społeczności projekty związane z poprawą bezpieczeństwa drogowego są niezwykle ważne, ponieważ poprawiają na przykład dojazd do pracy, przedszkola czy szkoły. Dlatego też każdego roku z budżetu województwa konsekwentnie przekazujemy gminom konkretne wsparcie finansowe na realizację takich zadań – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej funkcjonuje od 2009 r. Od tego czasu dolnośląskie gminy otrzymały z budżetu województwa ok. 60 mln zł. W tym roku promesy otrzymały już między innymi gminy: Warta Bolesławiecka, Chojnów, Bierutów, Syców, Niechlów, Wińsko, Kostomłoty, Udanin. W najbliższych tygodniach promesy wręczone zostaną także przedstawicielom samorządów gmin: Złotoryja, Kowary i Gryfów Śląski.