rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa świetlica dla mieszkańców Krukowa

13.11.2013 18:46

13 listopada oficjalnie otwarto wyremontowaną świetlicę we wsi Kruków w gminie Żarów. Budynek, który od dzisiaj ma być miejscem spotkań i centrum integracji, przeszedł gruntowną modernizację. W otwarciu świetlicy wziął udział członek zarządu województwa dr Jerzy Tutaj, poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka, a gospodarzami spotkania byli burmistrz Żarowa Leszek Michalak oraz sołtys Krukowa Andrzej Grabowski.

Remont świetlicy kosztował ponad 367 tys. zł. Prace udało się wykonać m.in. dzięki pozyskanym przez gminę Żarów środkom finansowym z Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" w wysokości ponad 236 tys. zł.


- Dziś jest szczególny dzień, ponieważ mam wielką przyjemność razem z mieszkańcami oraz władzami  Krukowa otwierać tak bardzo wyczekiwaną i potrzebną inwestycję. Oddanie do użytku świetlicy wiejskiej ma wielki wymiar i jest dowodem na to, jak władze samorządowe potrafią działać na rzecz mieszkańców. Mieszkańcy natomiast potrafią efektywnie współpracować ze swoim sołtysem i burmistrzem. Serdecznie gratuluję udanej współpracy i życzę kolejnych sukcesów – mówił podczas uroczystości dr Tutaj.


Na nową świetlicę mieszkańcy Krukowa czekali już od wielu lat. Po kilku miesiącach dobiegł końca jej kompleksowy remont. Radości z nowego obiektu nie kryją mieszkańcy wsi. - Doczekaliśmy się modernizacji naszej świetlicy i dziś możemy powiedzieć, że jest jednym z piękniejszych obiektów w naszej gminie. Zachwyca również wyglądem wewnętrznym. Wszystko tutaj jest nowe. Nowe będą też pomysły, jak mądrze ją wykorzystać - cieszy się Mariola Wądrzyk, mieszkanka Krukowa.


W trakcie spotkania padły też zapewnienia ze strony sołtysa Kurowa, który przekonywał, że będzie się starał, aby powierzony wsi obiekt był zadbany i właściwie użytkowany. - Liczymy na to, że dzięki renowacji ze świetlicy korzystać będzie więcej mieszkańców. Sami z chęcią podejmiemy się organizacji różnych inicjatyw. Być może nowy obiekt będzie również częściej wynajmowany na imprezy cykliczne – mówił Andrzej Grabowski, nowy sołtys Krukowa.