rozmiar czcionki: A | A | A

Nowa siedziba biura Saksonii we Wrocławiu

08.07.2020 21:18

Osiem lat temu Saksonia, partnerski region Dolnego Śląska, otworzyła swoje Biuro we Wrocławiu. Od tego czasu zorganizowano dzięki niemu dziesiątki spotkań, wydarzeń i rozmów. Realizowano także wiele wartościowych debat, konferencji i wystaw. W minionych latach Biuro stało się istotnym partnerem dla podmiotów z całego województwa, budując i zacieśniając relacje między społecznościami z naszych regionów. Dziś w uroczystości otwarcia jego nowej siedziby uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

Dotychczasowe partnerskie relacje pozwoliły na zbudowanie zaufania i pewności, że możemy na siebie liczyć w trudnych momentach. Najlepszym przykładem z ostatnich miesięcy jest kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa, podczas którego Dolny Śląsk otrzymał od niemieckich partnerów niezbędne środki ochrony osobistej. Saksonia zaoferowała także możliwość wykonywania w laboratorium w Dreźnie testów na obecność koronawirusa dla dolnośląskich medyków.


Michael Kretschmer, premier Wolnego Państwa Saksonia, od lat jest ambasadorem zacieśniania relacji między Saksonią i Dolnym Śląskiem. Pełniąc funkcję Premiera od 2017 roku aktywnie pielęgnuje przyjacielskie stosunki z naszym regionem. Dlatego właśnie, w uznaniu dotychczasowej współpracy, Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyznał mu w maju Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Dziś, podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby Biura Saksonii we Wrocławiu, marszałek Cezary Przybylski oraz Andrzej Jaroch - Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego uroczyście wręczyli Michaelowi Kretschmerowi odznaczenie.


- Dolny Śląsk i Saksonię łączą ponad dwudziestoletnie przyjacielskie relacje. Nie byłby one jednak możliwe gdyby nie ludzie, którzy swoim zaangażowaniem pozwalają je budować. Taką właśnie osobą jest premier Michael Kretschmer, wielki przyjaciel Dolnego Śląska. Raz jeszcze serdecznie dziękuję, za wsparcie, jakie Saksonia okazała nam w ostatnich tygodniach. Jestem przekonany, że przed nami jeszcze wiele lat dobrej i budującej współpracy – mówił marszałek Cezary Przybylski.