rozmiar czcionki: A | A | A

Radni Sejmiku i Zarząd Województwa Dolnośląskiego uczcili pamięć ofiar

19.04.2010 11:30

Radni Sejmiku i Zarząd Województwa Dolnośląskiego oddali hołd pamięci ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.


Podczas piątkowych obrad nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego nadano tytuły Obywatela Honorowego Dolnego Śląska CIVI HONORARIO. Otrzymali je: Prezydent RP Lech Kaczyński, Ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Szmajdziński, Posłanka na Sejm RP Aleksandra Natalli-Świat, Szef Kancelarii Prezydenta RP Władysław Stasiak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Tomasz Merta oraz Major Pilot WP Robert Grzywna.

By uczcić pamięć ofiar tragedii pod Smoleńskiem, radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i Radni Miasta Wrocławia zorganizowali wspólne obrady. Zwieńczyła je uroczysta Msza Święta, która odbyła się na wrocławskim Rynku. 

W sobotę delegacja Samorządu Województwa Dolnośląskiego, w skład której weszli m.in. Marszałek Marek Łapiński, radni województwa, przedstawiciele środowisk kombatanckich i harcerze, udała się do Warszawy. Przedstawiciele samorządu uczestniczyli w uroczystościach żałobnych, poświęconych pamięci ofiar tragedii pod Smoleńskiem.

W niedzielę Marszałek Łapiński uczestniczył w uroczystym pogrzebie Pary Prezydenckiej w Krakowie. Ciała Lecha i Marii Kaczyńskich złożono w krypcie na Wawelu. Natomiast w poniedziałek towarzyszył w ostatniej drodze Ryszardowi Kaczorowskiemu, ostatniemu Prezydentowi RP na uchodźstwie. Jego pogrzeb odbył się w Warszawie.