rozmiar czcionki: A | A | A

Jubileuszowe XX Targi Książki Naukowej

19.03.2014 16:19

W Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej członek zarządu Jerzy Tutaj wręczył dziś nagrody zwycięzcom konkursu na „Najtrafniejszą szatę edytorską książki naukowej” oraz „Na najlepszą książkę promującą region Dolnego Śląska”. Okazją do wręczenia nagród było uroczyste otwarcie XX Jubileuszowych Wrocławskich Targów Książki Naukowej. Konkurs na najtrafniejszą szatę edytorską oraz książkę promującą region wygrał „Leksykon Zieleni Wrocławia”.

Popularność Wrocławskich Targów Książki Naukowej organizowanych przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Wrocławskiej sprawiła, że wpisały się one na stałe w kalendarz wrocławskich imprez targowych. W programie przewidziano spotkania z gośćmi, m.in. z prof. Janem Miodkiem i ks. Adamem Bonieckim. Dodatkowo podczas targów można zapoznać się z techniką czerpania papieru. - Serdecznie gratuluję organizatorom za wieloletnią współpracę – powiedział dr Jerzy Tutaj otwierając spotkanie - Targi książki klasycznej, tej z duszą, to podtrzymywanie bardzo dobrej tradycji, dają możliwość do refleksji i oderwania się od codzienności – mówił dr Tutaj.

Podczas otwarcia targów rozstrzygnięto również konkurs na najlepszą książkę promującą region Dolnego Śląska. Zwyciężyła praca zbiorowa pod tytułem „Leksykon Zieleni Wrocławia”.