rozmiar czcionki: A | A | A

Forum Ekonomiczne - szansa dla przedsiębiorców z Karpacza

14.06.2021 12:27

Przeniesienie Forum Ekonomicznego z Krynicy Zdroju do Karpacza to świetna wiadomość dla lokalnych przedsiębiorców: właścicieli obiektów noclegowych i sklepów, a także restauratorów.

Większość hoteli, które podpisały umowę z Instytutem Studiów Wschodnich, głównym organizatorem Forum Ekonomicznego, bierze udział w imprezie po raz pierwszy.


- Forum to dla nas zupełna nowość, ale już teraz jesteśmy przygotowani i elastyczni. Czekamy jeszcze na oficjalne wytyczne od organizatora i przystępujemy do działań. Nasz hotel posiada 148 pokoi z czego 130 chcemy przeznaczyć dla gości Forum. Są to zarówno pokoje jedno, jak i dwuosobowe. Nasza oferta będzie obejmować nie tylko noclegi. Liczymy na to, że o Karpaczu zrobi się naprawdę głośno już od końca czerwca – mówi Ewelina Subocz, Specjalista ds. Sprzedaży, w Orbis Hotel Mercure Skalny w Karpaczu.


Dyrektor hotelu Dziki Potok, Damian Osmolak, liczy przede wszystkim na promocję Karpacza poza granicami Polski. - To szansa, aby o tej urokliwej miejscowości mówiło się szerzej, nie tylko w kraju. My przede wszystkim udostępniamy organizatorom Forum miejsca noclegowe, czyli cały obiekt, łącznie 55 pokoi – mówi Osmolak.


- Karpaczowi brakowało wydarzenia o tej skali, mam nadzieję, że konferencja napędzi nasz rynek biznesowy i zostanie z nami na dłużej – dodaje Krzysztof Michałek, kierownik Hotelu Vivaldi.


Forum Ekonomiczne zwane jest „polskim Davos” – nie bez powodu. To wyjątkowe miejsce spotkań i dialogu, które od 30 lat przyciąga wybitne osobistości ze świata biznesu, polityki, kultury czy sportu. W każdej edycji konferencji udział bierze nawet 6 tys. osób: zaproszonych gości, ich osób towarzyszących, dziennikarzy i obsługi technicznej.


Organizacja eventu o tak dużym zasięgu przyniesie z pewnością wymierne korzyści finansowe dla miejscowej branży turystycznej: hoteli, restauracji, sklepów. W Krynicy Zdroju, gdzie przez prawie 30 lat odbywało się Forum Ekonomiczne, dodatkowe wpływy tych firm, przez 3 dni trwania konferencji, wynosiły prawie 6 mln zł, w tym 4 mln zł trafiało do  hoteli i pensjonatów.
Główny obiekt, w którym od 7 do 9 września 2021 odbędzie się Forum Ekonomiczne to Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Obiekt dysponuje idealnym zapleczem pod tego typu imprezę, blisko 900 pokoi i prawie 30 sal konferencyjnych.