rozmiar czcionki: A | A | A

DSDiK podsumowała swoje inwestycje w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim

12.10.2021 09:38

Ponad 78 mln złotych sięgnie wartość inwestycji drogowych pilotowanych przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w powiatach kamiennogórskim i karkonoskim w latach 2019-2023. Okazją do podsumowania była dzisiejsza konferencja z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego, członka zarządu województwa Tymoteusza Myrdy, dyrektora DSDiK Leszka Locha oraz lokalnych samorządowców.

- Realizujemy jednocześnie wiele istotnych inwestycji. Trwa m.in. budowa obwodnicy Piechowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 366 o wartości ponad 24 mln zł. Prowadzimy również inwestycje mostowe, m.in. przebudowę mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367 nad rzeką Jedlica w Kostrzycy o wartości ponad 5,8 mln zł czy remont dwóch obiektów mostowych w ramach modernizacji drogi wojewódzkiej nr 367 w Kowarach. Realizujemy także projekty dotyczące poprawy bezpieczeństwa pieszych obejmujące m.in. budowę chodników czy oświetlenia drogowego w takich miejscowościach, jak Szarocin, Ogorzelec czy Leszczyniec – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Wydatki na zadania drogowe realizowane przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w latach 2019-2023 w powiecie karkonoskim przekraczają 63,8 mln złotych, a w powiecie kamiennogórskim 14,5 mln złotych. Stanowi to odpowiednio 81% i 19% wydatków na tego typu zadania w tych okolicach. Według założeń budżetowych na przyszły rok w podziale na subregiony Dolnego Śląska plany te wyglądają następująco:
•    subregion wrocławski: ponad 273 mln zł (48%)
•    subregion jeleniogórski: ponad 110 mln zł (20%)
•    subregion wałbrzyski: ponad 110 mln zł (19%)
•    subregion legnicko-głogowski: ponad 71 mln zł (13%)


W ramach subregionu jeleniogórskiego prawie 15 mln złotych skierowane zostanie do powiatu karkonoskiego a ponad 2 mln złotych do powiatu kamiennogórskiego.


– Co roku w budżecie Województwa Dolnośląskiego największa część wydatków przypada na transport i infrastrukturę drogową. Tych projektów jest bardzo dużo, gdyż na bieżąco reagujemy na potrzeby mieszkańców naszego regionu, chociażby poprzez remonty, modernizacje czy budowy dróg. Chcemy, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego czuli się bezpiecznie i komfortowo – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Inwestycje w powiatach karkonoskim i kamiennogórskim pokazują, że dzięki tym działaniom jakość życia mieszkańców ulega znaczącej poprawie – dodaje.