rozmiar czcionki: A | A | A

Zwiedzaj zamek za 10 zł

Wyjątkowy prezent dla naszych turystów, w ostatni tydzień przed Wigilią, czyli od 19 do 24 grudnia zwiedzanie zamku bez przewodnika będzie w cenie 10 zł/osoba (zarówno bilety normalne, jak i ulgowe), a zwiedzanie z przewodnikiem w cenie 15 zł/osoba (zarówno bilety normalne, jak i ulgowe). Zwiedzając zamek w tym czasie we wnętrzach zamkowych możecie zobaczyć:
- wystawę "Metamorfozy Zamku Książ" - po ponad 70 latach do Książa powróciły obrazy zdobiące niegdyś jej sale. Spośród 40 eksponowanych obrazów dziesięć pochodzi z dawnej kolekcji Hochbergów, cztery to XVIII-wieczne portrety członków rodu, a pozostałe wpisują właścicieli zamku w dramatyczną panoramę historii Śląska. Więcej o wystawie: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/wystawa


- obraz "Alaryk w Rzymie" -  jeden z największych w Polsce obrazów sztalugowych o tematyce historycznej zdobi obecnie zamkową Salę Konrada. Prezentuje scenę związaną z okresem wielkiej wędrówki ludów. Więcej o obrazie: http://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/alaryk-w-rzymie


- wystawę czasową "IV Triennale Fotografii Wałbrzyskiej" -  około 120 prac konkursowych o różnych motywach, zaprasza Wałbrzyski Klub Fotograficzny, (finisaż wystawy w dniu 20 stycznia 2017r.)


- w ramach zwiedzania bez przewodnika dostępna jest aplikacja WOWPoland (więcej tutaj: www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/aktualnosci/aplikacja-wow-poland-czyli-nowa-jakosc), dzięki której zwiedzicie obiekt z takimi atrakcjami jak zdjęcia, filmy, czy... obiekty 3d. W dodatku od kilku tygodni dostępne są dodatkowe, dedykowane trasy: "Z pamiętnika Księżnej Daisy" - dla osób zafascynowanych tą sławną postacią oraz "Książańska opowieść dla Małych i Dużych" - dla najmłodszych turystów. Po prostu wow!

Ważne informacje:

- godziny otwarcia zamku znajdują się tutaj: www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/zwiedzanie/dzienne

- przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia kasy zamkowe są otwarte do godz. 13:00, a zwiedzanie zamku możliwe będzie do godz.14:00. W dniu 25 grudnia zamek będzie nieczynny.

- bilety zakupione w ramach akcji nie zawierają wstępu do Palmiarni Wałbrzych!