rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk na podbój stolicy!

 

Jeśli zima, to koniecznie na Dolnym Śląsku: aktywnie, na sportowo lub wypoczynkowo – o tym wszystkim przekonali się mieszkańcy (nie tylko) Warszawy podczas akcji promocyjnej pn. „Dolnośląski Zimowy Narodowy” na lodowisku Stadionu Narodowego, przygotowanej przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego! W tym roku stoisko Dolnego Śląska wspierali przedstawiciele Wrocławia, Szklarskiej Poręby, Karpacza, Stronia Śląskiego oraz Dusznik Zdroju.

 

Przez dwa weekendy (26-27 listopada oraz 10-11 grudnia) każdy, kto odwiedził lodowisko na PGE Narodowym, mógł zapoznać się z ofertą turystyczną Dolnego Śląska. Na specjalnym dolnośląskim stoisku zaprezentowana została szeroka oferta atrakcji turystycznych regionu. W ramach organizowanych konkursów można było wygrać między innymi vouchery na weekend w górach, bezpłatne lekcje z instruktorem narciarstwa, snowboardu oraz karnety całodniowe, jak również vouchery uprawniających do korzystania z poszczególnych atrakcji turystycznych zarówno dla dzieci, młodzieży jaki i dorosłych.

 

Do największych dolnośląskich ośrodków sportów zimowych należą Szklarska Poręba i Karpacz w Karkonoszach, Świeradów - Zdrój w Górach Izerskich oraz ośrodek Czarna Góra na Masywie Śnieżnika i Zieleniec w Górach Orlickich, a także miejscowości położone w pasmach Gór Sowich (Jugów, Sokolec i Rzeczka). Oprócz odpowiednich warunków naturalnych jest tam odpowiednia infrastruktura, zaplecze do obsługi ruchu turystycznego i wiele kilometrów tras.

 

Sudety oferują także wspaniałe warunki dla uprawiania biegów narciarskich. Na położonej w Górach Izerskich Polanie Jakuszyckiej jest rozgrywana największa w Polsce impreza narciarska przyciągająca uczestników niemal z całego świata – Bieg Piastów. W okolicach Dusznik Zdroju znajduje się popularna wśród biegaczy Jamrozowa Polana ze stadionem biatlonowym. Do szczególnie atrakcyjnych szlaków narciarskich należą wspaniałe trasy wokół Czarnej Góry, Masywu Śnieżnika i przez pierwotne puszcze Gór Bialskich, interesujące turystycznie są też szlaki wytyczone w górach Bardzkich i Sowich.


Nie do opowiedzenia, więc do zobaczenia na Dolnym Śląskim!!