rozmiar czcionki: A | A | A


Bocznicowanie 2017r.


9-10 września 2017r.

W ramach Bocznicowania 2017r. Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej oraz Muzeum Transportu Kolejowego Bocznicy Pastuchów wraz z partnerami zapraszają na przejazdy drezynowe na trasie Jaworzyna Śląska – Pastuchów – Jaworzyna Śląska.

 

W dniu 9 września odbędzie się III Inscenizacja wypadku na przejeździe kolejowo – drogowym w Jaworzynie Śląskiej ulica Spółdzielcza.

14:00 – 14:40 rozpoczęcie inscenizacji, uderzenie w stojący samochód na przejeździe pociągu, przyjazd służb ratowniczych, udzielenie rannym i poszkodowanym pierwszej pomocy, gaszenie płonącego samochodu.


Dodatkowe atrakcje:

- stoisko PKP PLK S.A. promujące Kampanie Społeczną Bezpieczny Przejazd – „Szlaban na ryzyko!”,

- Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei  we Wrocławiu: Mobilne Centrum Monitoringu.

Drezyn będą kursować w dniach 9-10 września 2017r. z przejazdu kolejowego w Jaworzynie Śląskiej ulica Ceglana w godzinach  godziny 10:00 – 18:00 dojazd do przejazdu kolejowego w Pastuchowie ulica Strzegomska. Dodatkowo w dniu 9 września o godzinie 19:00 z Jaworzyny Śląskiej wyruszy drezyna na pokładzie, której odbędzie się mini koncert zespołu „Speakless” (Bielat Sound), powrót do Jaworzyny Śląskiej około godziny 19:40 zapraszamy wszystkich fanów utworów Rege do podróży w rytmie stukotu kół!.

 

Partnerzy Pikniku:

Urząd Miasta i Gminy Jaworzyna Śląska,  Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarnej w Świdnicy, Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy, SPZOZ Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu, PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu, firma CAR-STAL Świdnica, Rolnicza Spółdzielnia im. Przełom w Pastuchowie,   Speakless (Bielat Sound).

SMKJ zastrzega prawo do zmiany podanych godzin oraz do zmiany programu imprez


Więcej szczegółów na stronie:

www.smkjaworzyna.pl.tl oraz na naszym fejsbukowym profilu

https://www.facebook.com/smkjaworzyna?ref=hl