rozmiar czcionki: A | A | A
Pozarządowy Dolny Śląsk

Szkolenia dotyczące przygotowania wniosków do Funduszu Wymiany Kulturalnej 2009-07-27

Dodano: 28-07-2009

Departament Funduszy Europejskich Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Regionalnymi Centrami Informacji Europejskiej, Urzędem Miasta Gdańska i Biurem Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016, zaprasza w sierpniu 2009 r. na szkolenia z zakresu ubiegania się o środki na realizację projektów miękkich współfinansowanych z Funduszu Wymiany Kulturalnej w ramach Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

[więcej]

Oświadczenie RDPP w sprawie jednego procenta

Dodano: 28-07-2009

Rada Działalności Pożytku Publicznego apeluje o zaniechanie protestów i oskarżeń kierowanych do urzędów skarbowych i Ministerstwa Finansów w związku z akcją przekazywania środków pochodzących z odpisu 1% podatku na konta opp.

[więcej]

Dłuższa wędrówka jednego procenta

Dodano: 28-07-2009

W lipcu media donosiły o problemach, jakie pojawiły się na tle znowelizowanych w listopadzie 2008 roku przepisów dotyczących mechanizmu 1%.

[więcej]

Trzecie posiedzenie RDPP

Dodano: 20-07-2009

Trzecie posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego (RDPP) III kadencji zdominowały dyskusje dotyczące PO FIO, nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego oraz problemy 1% i związanej z tym medialnej zawieruchy, jaka rozpętała się w ostatnim czasie w mediach.

[więcej]

Klub Integracji Społecznej we Wrocławiu zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach

Dodano: 17-07-2009

Klub Integracji SpołecznejW powołany został w ramach Centrum Integracji Społecznej. Jednym z zadań jest prowadzenie szkoleń dla osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo lub zagrożonych utratą pracy.

[więcej]

Dolnośląskie Wektory Współpracy

Dodano: 16-07-2009

Wałbrzych, Polkowice i Oława to najlepiej współpracujące z organizacjami pozarządowymi gminy na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Dotacje na aktywizację Romów

Dodano: 13-07-2009

Władza Wdrażająca Programy Europejskie wznawia nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, których realizacja przyczyni się do aktywizacji społeczno-zawodowej społeczności romskiej.

[więcej]