rozmiar czcionki: A | A | A


Regiony partnerskie Województwa Dolnośląskiego na konferencji dotyczącej rozwoju obszarów...

Dodano: 28-10-2009

W dniach 23-24 października odbyła się we Wrocławiu konferencja „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”. W ramach konferencji zorganizowano także wizytę studyjną na Dolnym Śląsku, podczas której zaprezentowano projekty zrealizowane w ramach programów LEADER oraz Odnowa Wsi.

[więcej]

II Festiwal Tradycji Dolnego Śląska zakończony

Dodano: 27-10-2009

Impreza, która odbyła się w dniach 24-25 października br. w Operze Wrocławskiej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Dolnoślązaków.

[więcej]

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2009"

Dodano: 27-10-2009

Mościsko, Wojbórz i Włóki to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu Piękna Wieś Dolnośląska”. W dniu 22.10.2009r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszone zostały wyniki I edycji konkursu.

[więcej]

Reprezentanci Polonii brazylijskiej gościli na Dolnym Śląsku

Dodano: 27-10-2009

W dniach 21-25 października w Województwie Dolnośląskim złożyła wizytę delegacja z Dom Feliciano w Brazylii. Przedstawiciele Polonii wzięli udział w konferencji „Perspektywy rozwoju obszarów wiejskich – doświadczenia regionów”.

[więcej]

Festiwal Tradycji Dolnego Śląska

Dodano: 20-10-2009

W dniach 24-25 października w Operze Wrocławskiej odbędzie się druga już edycja Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska. Inicjatorem i organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

[więcej]

Kolejne miliony dla dolnośląskiej wsi

Dodano: 24-09-2009

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę Zarządu Województwa w sprawie podziału pieniędzy na realizację projektów zgłoszonych do konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Prawie dwa miliony złotych pochodzące z budżetu województwa dolnośląskiego otrzymają gminy na realizację zadań, których celem jest stworzenie lepszych warunków dla rozwoju społeczno-ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz zaktywizowanie ich mieszkańców.

[więcej]

Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food w Poznaniu.

Dodano: 22-09-2009

W dniach 14-17 września br. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food. Targi zgromadziły wystawców z niemal 40 krajów świata m.in. Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Austrii, Portugalii, Turcji, Chin, Sri Lanki, a także Litwy, Czech i Słowacji.

[więcej]