rozmiar czcionki: A | A | A


Weekend u stóp Gór Sowich

Dodano: 18-09-2018

Zapraszamy do Gminy Dzierżoniów na Festiwal Słoików 2018. To najsmaczniejsza impreza tej jesieni.Zapraszamy do Mościska, w którym pokażemy, jakie smakowitości powstają w domach gospodyń z Gminy Dzierżoniów. Do słoików można „zapakować” wszystko i właśnie w Mościsku się o tym przekonamy. Podczas festiwalu zaprezentują się koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i lokalni producenci z regionu Gór Sowich oraz zaprzyjaźnionych miejscowości w Czechach.Odbędzie się konkurs na najpiękniejsze stoisko i...

[więcej]

XVIII Edycja Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” Region Dolny Śląsk

Dodano: 28-08-2018

Przetwory mięsne, owocowe, warzywne, produkty mleczne, zbożowe, cukiernicze, miody i napoje – w tych kategoriach dolnośląscy producenci zgłosili do konkursu 33 produkty.

[więcej]

Podróż studyjna w ramach realizacji Odnowy Dolnośląskiej Wsi 20-23 września 2018r. Ekomuzea...

Dodano: 20-08-2018

Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 20-23.09.2018r. organizuje podróż studyjną do Ekomuzeów w woj. podkarpackim, której celem jest wymiana doświadczeń w zakresie tworzenia i ich funkcjonowania. W trakcie czterech dni pobytu uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą kilku Ekomuzeów oraz zagród edukacyjnych, w tym min. z  budowaniem oferty turystycznej w oparciu o lokalne zasoby, modelem tworzenia oferty tematycznej  od wizji...

[więcej]

Nabór na XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD

Dodano: 26-06-2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego organizuje stoisko promocyjne Województwa Dolnośląskiego podczas XI edycji Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD, które odbędą się w terminie 12-14.10.2018 r. w Łodzi.

[więcej]

Konferencja pt. „Promocja produktów regionalnych”

Dodano: 26-06-2018

Dnia 21 czerwca 2018 roku we Wrocławiu odbyła się Międzynarodowa Konferencja pt. „Promocja Produktów Regionalnych” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Celem Konferencji było poznanie działań marketingowych związanych z produktami regionalnymi w Saksonii i Brandenburgii oraz prezentacja podjętych działań na Dolnym Śląsku.

[więcej]

Nowi członkowie Regionalnej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska

Dodano: 18-06-2018

2 czerwca 2018 roku przywitaliśmy 5 nowych Uczestników Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego: Pensjonat "Alpejski Dwór" z Międzygórza, Wyrób Wędlin Naturalnych "Pod Bukami" z Obornik Śląskich, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jerzy Gawrycki z Bielawy, „Raj Pstrąga” ze Stronia Śląskiego, Gospodarstwo Pasieczne Elżbieta Malinowska z Ciepłowodów.

[więcej]

Tytuł: Konferencja pt. „Promocja Produktów Regionalnych”

Dodano: 18-06-2018

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego serdecznie zaprasza do udziału w Międzynarodowej Konferencji pt. „Promocja Produktów Regionalnych”. Gościć podczas tego wydarzenia będziemy przedstawicieli z Saksonii oraz Brandenburgii, którzy przedstawią nam swoje działania marketingowe.

[więcej]