rozmiar czcionki: A | A | A


XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

01.10.2010 11:33

W dniach 25-26 września 2010 roku odbyła się XV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana jest corocznie
w Piotrowicach koło Chojnowa, na terenie kompleksu pałacowo - parkowego. Celem wystawy jest promocja i motywacja postępu w hodowli zwierząt, a także prezentacja najnowszych technologii.

Jest to największa impreza rolnicza w województwie dolnośląskim. Promuje osiągnięcia rolników i firm związanych z rolnictwem. Z każdym rokiem zwiększa się oferta wystawiennicza.

Swoje osiągnięcia hodowlane zaprezentowali dolnośląscy hodowcy bydła, koni, trzody chlewnej, owiec, kóz, królików oraz hodowcy drobnego inwentarza: drobiu użytkowego   i ozdobnego. Podczas wnikliwej oceny wyłonione zostały zwierzęta, które otrzymały tytuły czempionów i wiceczempionów.

Wystawie towarzyszyły m.in. XXX Dni Otwarte Doradztwa Rolniczego, spotkania z hodowcami oraz konferencja pt. „Legnickie Zagłębie Górniczo Energetyczne Węgla Brunatnego w kontekście polityki energetycznej Unii Europejskiej”, prezentacje sprzętu rolniczego, przetwórstwa rolno – spożywczego, budownictwa wiejskiego, urządzeń i środków do produkcji rolnej oraz V Dolnośląski Przegląd Zespołów Folklorystycznych „Śpiewająca Wieś”.