rozmiar czcionki: A | A | A


X Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych „Święto Konia Siedlec 2010”

21.05.2010 11:39

16 maja br. odbyła się jubileuszowa „X Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych – Święto Konia Siedlec 2010” pod patronatem honorowym Wicemarszałka Stanisława Longawy, której głównym organizatorem było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno hodowców jak i mieszkańców Województwa Dolnośląskiego. Zaprezentowało się na niej 50 koni w grupach: klacze dwuletnie i 3-6 lat rasy: Kuce i Konie Małe, Szlachetnej Półkrwi, Małopolskiej, Wielkopolskiej i Śląskiej.  
Komisja sędziowska dokonała oceny i wytypowała  I, II, III miejsce.
Zwycięzcom zostały wręczone dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawę. Najwyżej ocenione klacze zostały nominowane do udziału w Krajowej Wystawie Zwierząt Hodowlanych.

Wystawie towarzyszyły pokazy, między innymi: „hiszpańska szkoła jazdy” na koniu zimnokrwistym, pokaz jazdy konnej w stylu „western”, pokaz jazdy zręcznościowym „dżygitówka”, kadryl w wykonaniu Szwadronu Konnego Straży Miejskiej w mundurach służbowych, przejazd pokazowy zaprzęgu 1-konnego i zaprzęgu 4-konnego.

Osiągnięcia dolnośląskich hodowców zdobywają z roku na rok większe uznanie, czego wyrazem jest przyznanie szeregu tytułów czempionów, wiceczempionów oraz złotych medali i wyróżnień koniom z dolnośląskich hodowli podczas corocznie organizowanych Krajowych Wystawach Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.