rozmiar czcionki: A | A | A


Warsztaty w ramach programu „Polskiej Pomocy”

06.10.2010 13:24

Wicemarszałek Stanisław Longawa gościł uczestników projektu realizowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach Polskiej Pomocy. Gościem specjalnym była delegacja z Azerbejdżańskiej Akademii Nauk Instytutu Nauki Gleby i Agrochemii. Spotkanie odbyło się 5 października w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego.

Na czele 11 osobowej delegacji stał Pan dr hab. Mustafayev Mustafa. Reprezentanci Azerbejdżanu przebywać będą w naszym regionie do 9 października. W ramach warsztatów szkoleniowych zapoznają się m.in. z programem kształcenia studentów w zakresie GIS w Instytucie Kartografii na Uniwersytecie Wrocławskim. Natomiast w Dolnośląskim Ośrodku Badawczym zgłębiać będą problem erozji gleb. Kolejnym istotnym punktem programu wizyty jest Kotlina Kłodzka, gdzie nasi goście zapoznają się z urządzeniami przeciwerozyjnymi w okolicach Ścinawki i obiektem doświadczalnym w Mostowicach.

Projekt realizuje Dolnośląski Ośrodek Badawczy IMUZ – Instytutu Melioracji i Użytków Zielonych, kierownikiem merytorycznym jest pani prof. dr hab. Janina Fatyga.