rozmiar czcionki: A | A | A


Targi „Grüne Woche” 2010

20.01.2010 12:06

15 stycznia br. w Berlinie rozpoczęły się największe i najważniejsze w Europie targi branży rolno-spożywczej „Grüne Woche” 2010. Targi potrwają do niedzieli 24 stycznia br.

Są one doskonałą okazją dla zaprezentowania osiągnięć polskich regionów oraz produktów regionalnych na ogromnym międzynarodowym forum kontaktów.
Obecność dolnośląskich producentów żywności na targach w Berlinie, przyczynia się do jeszcze lepszej identyfikacji polskiej żywności na rynku niemieckim, europejskim i światowym.
Na dolnośląskim stoisku podczas targów prezentowane są m.in. : przetwory owocowo-warzywne z Zakładu Handlu i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego ze Ścinawy, produkty ekologiczne z Gospodarstwa Rolnictwa Ekologicznego Wagnerówka, słodycze z Manufaktury Draży Czekoladowych  DOTI, miody z Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze, chrupki kukurydziane Boramex z Oleśnicy, przetwory owocowo-warzywne z Przetwórni Owoców i Warzyw "ANNA PLUS", smalczyk czarownic, ogórki i kapusta kwaszona ze Stowarzyszenia Ślężanie - Lokalna Grupa Działania, owoce Ogrodniczej Grupy Producentów - MALSAD w Krośnicach. Na stoisku można podziwiać również ceramikę artystyczną „WIZA” oraz naczynia kamionkowe „MANUFAKTURA”.