rozmiar czcionki: A | A | A


Mija termin przyjmowania zgłoszeń na targi Grüne Woche 2011

11.10.2010 10:48

W poniedziałek (11 października) mija termin przyjmowania zgłoszeń udziału w Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa "Grüne Woche 2011".

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w województwie dolnośląskim serdecznie zaprasza wystawców z naszego regionu do zaprezentowania się podczas 76. Międzynarodowych Targów "Grüne Woche" (IGW) w Berlinie w ramach stoiska Województwa Dolnośląskiego.

Targi, które odbędą się w terminie 21–30 stycznia 2011 r., są najważniejszymi i największymi targami branży rolno–spożywczej. Spotkają się producenci i przetwórcy żywności z całego świata. W zeszłorocznej edycji targów wzięło udział ponad półtora tysiąca wystawców z 56 krajów.

Zdaniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, „tytuł Kraju Partnerskiego targów IGW oznacza, że Polska - a tym samym polska żywność - będzie obecna we wszystkich działaniach promocyjnych tej prestiżowej imprezy. Powierzenie naszemu krajowi roli Kraju Partnerskiego wzbudzi zainteresowanie niemieckich mediów i publiczności Polską i naszą żywnością, ale też zapewni szeroki, międzynarodowy wydźwięk. Jest to niezwykle ważne wydarzenie, które zdarza się raz na 20 lat. Polska obecność na IGW będzie odbywać się pod hasłem „Polska …schmeckt!” – Polska smakuje. A nasze polskie smaki będzie można pokazać podczas kulinarnej podróży przez Polskę.”

Stoisko na Targach będzie odpłatne. Część środków zapewni Sekretariat Regionalny KSOW w województwie dolnośląskim w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów na lata 2010 – 2011, pochodzącego ze Schematu III Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Niemniej jednak wystawcy również będą partycypować w kosztach wynajmu powierzchni wystawienniczej.

Kontakt do osoby przyjmującej zgłoszenia:
Anna Terlecka
SR KSOW w województwie dolnośląskim
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
ul. Wybrzeże Słowackiego 15

50–411 Wrocław
Tel. 071 776 91 64
Fax. 071 776 9852
email:  anna.terlecka@umwd.pl