rozmiar czcionki: A | A | A


Dolny Śląsk na XIV Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD w Łodzi

28.09.2021 13:08

 

W dniach 17 – 19 września 2021 roku Województwo Dolnośląskie zagościło na XIV Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz X Targach Ekologicznego Stylu Życia „beECO”, które odbywały się w hali Atlas Arena, w Łodzi.

 

 

Impreza wystawiennicza w Łodzi jest najważniejszym wydarzeniem dla branży wytwórców produktów ekologicznych i naturalnych w Polsce. Tegoroczna edycja przyciągnęła licznych odwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z różnorodną ofertą produktową około 150 wystawców. Stoisko Województwa Dolnośląskiego prezentowało sześciu wystawców:

 

 

 

- Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Międzybórz,

- Pierniki Wrocławskie,

- Winnica 55 - 100,

- BM Bio Jabłko,

- Piekarnia Vitafit,

- Pasieka w Miłosnej.

 

Prezentowali oni gamę lokalnych i jakościowych produktów, m.in.: sery i przetwory mleczne, pierniki, soki owocowe, różnego rodzaju chleby i kwasy chlebowe oraz produkty z pasieki, w tym różnorakie octy owocowe i kwiatowe. Kilka dolnośląskich produktów, wytwarzanych przez OSM Międzybórz i Pasiekę w Miłosnej, było nominowanych do „Złotego Medalu” Targów natura FOOD & beECO.

Udział Województwa Dolnośląskiego w XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD był finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.