rozmiar czcionki: A | A | A

Oprowadzanie z tłumaczeniem na PJM po wystawie Moniki Drożyńskiej „Uwaga! Zły pies”

14.04.2022 12:24

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza w czwartek 21 kwietnia o godzinie 18.00 na oprowadzanie po wystawie Moniki Drożyńskiej „Uwaga! Zły pies”, które będzie tłumaczone symultanicznie na polski język migowy.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z twórczością artystki Moniki Drożyńskiej, która tworzy dzieła sztuki techniką haftu ręcznego na tkaninie. Na wystawie zobaczymy prace z serii „Obrusy”, które opowiadają o migracji oraz znaczeniu języka. Artystka korzysta z wielu alfabetów: gruzińskiego, hebrajskiego, cyrylicy, alfabetu Morse’a i alfabetu Braille’a. Miesza słowa z języka polskiego, ukraińskiego, niemieckiego, angielskiego czy afrikaans. Stosuje znaki z języka migowego, znaki drogowe i ewakuacyjne.


O wystawie opowie Anna Krukowska – koordynatorka programu społecznego MWW, a tłumaczyć będzie Elżbieta Resler – tłumaczka języka migowego Coda.
    Kiedy: 21 kwietnia (czwartek), godz. 18.00
    Gdzie: Muzeum Współczesne Wrocław, bunkier przy placu Strzegomskim 2
    Wstęp bezpłatny
    Link do zaproszenia w PJM na Facebooku
    Link do zaproszenia w PJM na YouTube


Elżbieta Resler: tłumaczka języka migowego Coda (słyszące dziecko niesłyszących rodziców), surdopedagog, sekretarz Wrocławskiego Klubu Sportowego Niesłyszących Świt. Współpracuje z Fundacją Katarynka, dla której przygotowuje tłumaczenia, spektakli teatralnych, filmów, ostatnio także Sylwestra na wrocławskim Rynku oraz opisów prac na wystawie „Prywatne mitologie. Urodziny Marty” w MWW.