rozmiar czcionki: A | A | A

Niezwykły spektakl operowo-teatralny w Kłodzku

13.10.2021 11:12

7 października 2021 roku w Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się spektakl operowo-teatralny "Nowy Głos: LEM". Na widowni wśród znakomitych gości zasiadła także Bogusława Kulińska, dyrektor Wydział Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Spektakl operowo-teatralny w Kłodzku

Spektakl ten powstał w ramach projektu realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie, w partnerstwie z Fundacją Jutropera, Kłodzkim Ośrodkiem Kultury oraz Sudeckim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych w Kłodzku. Reżyserem spektaklu jest Pan Michał Znaniecki, a na scenie, oprócz profesjonalnych aktorów i artystów (w roli głównej Monika Kuszyńska) wystąpiły osoby z niepełnosprawnościami - uczestnicy zajęć w Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy w Kłodzku.


Tym razem to kłodzka publiczność była świadkiem niecodziennego zjawiska, jakim było nawiązanie przyjaźni ziemian z przybyszami z odległej planety. Podopieczni PŚDS w Kłodzku pod wodzą królowej Moniki Kuszyńskiej wzorcowo ugościli roboty - Igę Caban, Karolinę i Łukasza Geryń.


Obsada:
Królowa - Monika Kuszyńska
Ziemianie - Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej (EŁK), Stowarzyszenie Rodziców Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Promyk" (NOWY SĄCZ), Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy w Kłodzku PŚDS Kłodzko (KŁODZKO)
Roboty: Iga Caban, Karolina Trojanowska-Geryń, Łukasz Geryń, Hubert Stolarski (Ełk).


Realizatorzy:
Michal Znaniecki - pomysłodawca projektu, autor scenariusza reżyser
Magdalena Sowinska - producentka projektu, prezeska naszej Fundacji
Luigi Scoglio - scenografia
Karolina Jacewicz - oprawa multimedialna
Dariusz Albrycht - reżyseria świateł
Katarzyna Kubińska - warsztaty, asystentka reżysera
Rafał Kłoczko - kierownik muzyczny
Krzysztof Łochowicz - gitara, Rafał Grząka - akordeon
Bartosz Weber - elektronika


Relacja filmowa Telewizji Kłodzko.