rozmiar czcionki: A | A | A

Środki aktualnie dostępne w trybie art. 19a: środki PFRON - 90 000,00 PLN, środki BWD - 0,00 PLN     Wzory umów

IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking WTZ

21.09.2021 11:13

17 września w ścinawskim Porcie nad Odrą odbyły się „IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej”. Organizowały je: Fundacja Przystań w Ścinawie i Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech”. Zmaganiom przyglądała się Bogusława Kulińska, dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD.

IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking WTZ

W mistrzostwach uczestniczyło 230 osób niepełnosprawnych,  podopiecznych z 33. Warsztatów Terapii Zajęciowej działających w 18 powiatach Dolnego Śląska.  Rywalizowali oni na trzech dystansach w zależności od indywidualnych możliwości: 500, 800 i 1200 metrów. Wszystko to pod czujnym okiem sędziego głównego i 5 sędziów bocznych.


Na tego typu zawodach zwycięzcami są wszyscy. Dlatego ten każdy otrzymał okolicznościowy medal, a wygrani dodatkowo nagrody i dyplomy. Trzy osoby zostały wyróżnione przez sędziego głównego za prawidłową technikę nordic walking. Każdy warsztat otrzymał puchar i dyplom za uczestnictwo.  Dla wszystkich osób serwowany był ciepły żurek, herbata i kawa oraz pakiet regeneracyjny: banan, pączek i woda mineralna. Uczestnicy mistrzostw wyjechali ze Ścinawy w radosnych humorach, zadowoleni ze spotkania i z nadzieją na powrót za rok. Zawodom sprzyjała dobra pogoda, miła atmosfera, integracja środowiska oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.


W Ścinawie nie zabrakło gości specjalnych. Wśród nich byli między innymi: Bogusława Kulińska - dyrektor Wydziału Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego UMWD, Krystian Kosztyła - burmistrz Ścinawy, Dariusz Jankowski - prezes Stowarzyszenia „Równe Szanse” w Ścinawie, Dominika Chomont-Parzyńska - wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lubińskiego, Marek Szopa - przewodniczący Rady Miejskiej w Ścinawie.


Podczas mistrzostw zapewnione były prawidłowe, higieniczne i bezpieczne warunki, w szczególności dostosowane do aktualnych zaleceń sanitarnych w związku z zagrożeniem związanym z COVID-19. Dostępne były dwa punkty dezynfekcji rąk i 2 toalety TOI-TOI dla osób z niepełnosprawnościami.


„IV Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników WTZ” odbyły się dzięki dofinansowaniu środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przekazanych przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego w wysokości 35.000,00 zł.


W przygotowaniu imprezy pomogli: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie, Zakład Gospodarki Komunalnej w Ścinawie, Burmistrz Ścinawy, Pan Dariusz Jankowski, Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie oraz pracownicy i wolontariusze Fundacji Przystań w Ścinawie.