rozmiar czcionki: A | A | A

Wręczono nagrody dla Najlepszego Sportowca i Trenera na Dolnym Śląsku

02.03.2021 08:38 08:38

Panczenistka Natalia Czerwonka i Bożena Karkut, trenerka kobiecej drużyny piłki ręcznej Zagłębia Lubin, otrzymały z rąk członków zarządu województwa dolnośląskiego – Pawła Wybierały i Tymoteusza Myrdy, nagrody w plebiscycie Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 2020.

Nagrody sportowe Województwa Dolnośląskiego są wyrazem uznania za szczególne osiągnięcia sportowe, które wpływają pozytywnie na wizerunek województwa oraz potwierdzają rangę i znaczenie dolnośląskiego sportu. 68. Gala Plebiscytu Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska odbyła się w wyjątkowych okolicznościach, bo za pośrednictwem połączenia internetowego. Sportowcy czekali na werdykt w swoich domach.


Patronatem honorowym plebiscyt objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Cezary Przybylski, który ufundował nagrody w wysokości 10 tys. zł dla Najlepszego Sportowca i 5 tys. zł dla Najlepszego Trenera.


W kategorii sportowców najlepsza według głosów czytelników i kapituły, w której zasiadał Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za sport, okazała się panczenistka Natalia Czerwonka.
Oficjalnie nagrody dla laureatek plebiscytu wręczyli w poniedziałek przedstawiciele zarządu województwa - Paweł Wybierała i Tymoteusz Myrda.


- Nie spodziewałam się tego wyróżnienia, byłam bardzo zaskoczona. To dla mnie duży szok, ale bardzo pozytywny. Ta nagroda daje mi dużo motywacji przed sezonem olimpijskim – mówiła zwyciężczyni plebiscytu.


Zawodniczka z Lubina to srebrna medalistka olimpijska z Soczi (2014) i trzykrotna medalistka mistrzostw świata w drużynie. W ubiegłym roku razem z koleżankami z reprezentacji zdobyła brąz w sprincie na MŚ w Salt Lake City.


- Wybieram się już na moje czwarte igrzyska olimpijskie. Mam nadzieję, że będę tam w najlepszej życiowej formie. Skłamałabym mówiąc, że moim marzeniem nie jest kolejny medal olimpijski. Będę robić wszystko, żeby go zdobyć – mówiła Czerwonka po otrzymaniu nagrody.


W kategorii szkoleniowców zwyciężyła Bożena Karkut, która od ponad 20 lat jest trenerem kobiecej drużyny szczypiornistek Zagłębia Lubin. Wśród licznych sukcesów drużyny należy wymienić m.in.  pierwsze w historii klubu mistrzostwo Polski kobiet w piłce ręcznej (2011), trzy tytuły wicemistrzowskie (2012, 2013 i 2017) oraz sześć Pucharów Polski (2009, 2011, 2013,2017, 2019, 2020).