rozmiar czcionki: A | A | A

Spotkanie z Premierem Bawarii

18.02.2020 12:03 12:03

Współpraca międzyregionalna Dolnego Śląska i Bawarii, współpraca gospodarcza i naukowa oraz organizowanie wspólnych przedsięwzięć były głównymi tematami rozmów marszałka Cezarego Przybylskiego z Premierem Bawarii dr. Markusem Söderem. Spotkanie odbyło się Kancelarii Stanu w Monachium.

Marszałek Przybylski wraz delegacją przebywa w Monachium w związku z udziałem Dolnego Śląska w targach f.r.e.e. 2020, gdzie nasz region prezentuje swoje walory turystyczne. Ponadto 18 lutego w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Monachium odbywa się dodatkowa prezentacja dolnośląskiego potencjału turystycznego dla lokalnych touroperatorów.


Kontakty przedstawicieli Wolnego Państwa Bawarii z dolnośląskimi władzami regionalnymi trwają od wielu lat i dotyczą zwłaszcza zagadnień gospodarczych. W czerwcu 2019 roku na Dolnym Śląsku przebywał Wicepremier, bawarski Minister ds. Gospodarki, Rozwoju Regionalnego i Energii Hubert Aiwanger.


Dzisiejsze spotkanie z Premierem Bawarii miało na celu omówienie i skonkretyzowanie możliwych pól do współpracy. Głównym tematem rozmów była współpraca gospodarcza oraz możliwości organizacji wspólnych spotkań przedsiębiorców, jak również wizyt w ramach realizowanego przez Wydział Współpracy z Zagranicą programu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza. Wśród wielu tematów poruszonych podczas rozmów znalazły się również m.in. propozycja zorganizowania spotkań i seminariów poruszających tematykę kształcenia zawodowego i współpracy uczelni oraz konferencji poruszającej temat zmian demograficznych i struktur społecznych w regionach.


Wraz z Marszałkiem Przybylskim, ze strony Dolnośląskiej w spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Bramorski - Pełnomocnik Marszałka ds. Kontaktów Międzynarodowych oraz Karol Przywara - Dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą.