rozmiar czcionki: A | A | A

Ruszyły Międzynarodowe Targi Turystyczne 2020

28.02.2020 13:11 13:11

Nowi wystawcy, nowe przestrzenie i niespotykane atrakcje, za nami inauguracja Międzynarodowych Targów Turystycznych. Imprezę ponownie gości Stadion Wrocław. W wydarzeniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

MTT po raz kolejny współorganizuje urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego. W tegorocznych planach m.in:


FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW - poznaj niesamowite historie z dalekich podróży
Na FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW zaprosiliśmy wielu globtroterów. Tych w sile wieku, jak i najmłodszych, amatorów i wyczynowców. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą nas w najdalsze zakątki świata takie jak Himalaje, Kolumbia,  Papua Nowa Gwiena, a także pokażą nam najciekawsze, a wcale nie tak znane, miejsca w Europie. Dodatkowo opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce. I to wszystko w ciągu trzech dni!GOŚCIE SPECJALNI - poznajmy ich bliżej!
 
Nasz festiwal to również GOŚCIE SPECJALNI i w tym roku również ich nie zabraknie. Zawita do nas między innymi Jakub Porada. Podczas swojej prelekcji opowie o swoich przygodach na egzotycznym Zanzibarze. Z kolei załoga Busem Przez Świat zabierze nas do USA, na słynną drogę „Route 66”. Kogo jeszcze spotkacie na MTT Wrocław? Pełną listę podróżników sprawdźcie na stronie internetowej targów. Jedno jest pewne – będzie się działo!FESTIWAL KULINARNY - spróbuj kuchni z całego regionu i poznaj Dolny Śląsk z zupełnie nowej strony
 
FESTIWAL KULINARNY nie bez przyczyny przez lata stał się jednym z ulubionych wydarzeń towarzyszących MTT Wrocław. Regionalne produkty naszych wystawców znikają ze stoisk w okamgnieniu, do degustacji ustawiają się długie kolejki, a gotowanie na żywo przyciąga rzesze wielbicieli smaków z całego świata. Zapraszamy kucharzy znanych z ekranów, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie, a ich dania to małe dzieła sztuki.   Podczas imprezy będzie okazja na poznanie sekretów kuchni greckiej, bałkańskiej, włoskiej i nie tylko!
Jednym z gości specjalnych tegorocznych targów będzie Teo Vafidis - mistrz kulinarny i podróżnik greckiego pochodzenia. Teo to pasjonat kuchni i kultury greckiej, czym chętnie dzieli się z polskimi odbiorcami w swoich książkach i programach kulinarnych.


Na Festiwalu zagoszczą także uczestnicy programu kulinarnego MasterChef! Na festiwalowej scenie będziemy gościć również chefa Michała Fabiszewskiego. Swoje doświadczenie kulinarne zdobywał między innymi pod okiem Wojciecha Modesta Amaro w AtelierAmaro. Obecnie szef kreatywny dla Sodexo Polska oraz trener w Krajowym Instytucie Szkoleniowym. Poznamy też zwyciężczynię czwartej edycji MarsterChef Junior - Paulinę Foremny. Dwunastoletnia mistrzyni kuchni zabierze nas w kulinarną podróż na festiwalowej scenie. A po pokazie spotkacie ją na stanowisku wydawnictwa Burda Książki. Reprezentację młodych szefów kuchni dopełni też Julka Cymbaluk, zwyciężczyni drugiej edycji MasterChef Junior. Będziecie mieli okazję zobaczyć pokaz jej kulinarnych umiejętności.


Podczas XII edycji targów chcielibyśmy pokazać Dolny Śląsk z niestandardowej, innowacyjnej strony. Nie tylko skupiający się na zabytkach, uzdrowiskach i przyrodzie. Pójdziemy o krok dalej prezentując różnorodne tradycje kulinarne oraz nowe smaki kreowane przez lokalnych dostawców, rzemieślników i szefów kuchni dolnośląskich restauracji. Na festiwalu zawitają między innymi szefowie kuchni Gospody 8 Ryb znad Stawów Milickich. Dania ze świeżych ryb przygotowywać będą szef kuchni Dariusz Pietrzyk i zastępca szefa kuchni Łukasz Nowosielski.


Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław.  - Stoisko Dolnego Śląska zgromadzi najciekawsze atrakcje i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu. W tym roku spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Będą to między innymi Twierdza Srebrna Góra, Zamek Czocha i Zamek Książ. W sumie na wspólnym stoisku zaprezentuje się 27 wystawców – zachęca Michał Bobrowiec, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ - nie zabraknie niespodzianek dla najmłodszych uczestników imprezy
STREFA ATRAKCJI będzie miejscem, w którym nie tylko dzieci znajdą coś dla siebie! Liczne warsztaty, pokazy taneczne, eksperymenty, gry i zabawy – to wszystko zapewni moc wrażeń zarówno najmłodszym, jak i trochę starszym uczestnikom imprezy. Będziecie mogli stworzyć własne ekologiczne zabawki z Campus Domasławice, a wrocławskie Hydropolis przeprowadzi naukowe warsztaty z wykorzystaniem wody. Kolejkowo zaprezentuje Wam miniaturowy Wrocław, któremu będzie można dokładnie przyjrzeć się z każdej strony. Pozostając w temacie naszego - samo Miasto Wrocław zapewni moc atrakcji dzięki swoim wystawcom! Muzeum Pana Tadeusza zaprosi Was na warsztaty ze stemplami i rozda w konkursach rodzinne wejściówki na swoje wystawy. Aquapark Wrocław pokaże jak wygląda profesjonalne ratownictwo, a Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice udostępni symulator do jazdy konnej. Nie zabraknie też Wrocławskiego ZOO, parku trampolin GOjump Wrocław, oraz warsztatów z Lego Smart City. Duże stoisko atrakcji o tematyce naukowo-historycznej planuje dla Was zespół MovieGate, Projekt Arado i Time Gates. Pokazy eksperymentów Szalonego Naukowca, historyczne zagadki i ciekawostki, a także pokazy filmów i animacji przez cały czas trwania targów. O aspekt artystyczny zadba natomiast Kolorowo i Bombowo - animacje, eventy, warsztaty. Na ich stoisku będzie można własnoręcznie wykonać ozdobne mydło glicerynowe oraz gipsowe zawieszki. Czy może być coś lepszego, niż czas spędzony na twórczej zabawie? To tylko część tego, co będziecie mogli znaleźć w Strefie Atrakcji. Dokładny opis wszystkich stanowisk znajdziecie na naszej stronie internetowej -  www.mttwroclaw.pl.


GRA TARGOWA - zbieraj pieczątki, wygrywaj nagrody!
Każdy odwiedzający może wziąć udział w grze targowej – poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy od naszych partnerów. W pierwszym dniu targów przygotowaliśmy wersję dla szkół, najlepsza grupa otrzyma wycieczkę dla całej klasy – dzień w dolinie Baryczy! Wszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie, jeszcze przed Targami. Przygotujcie swój pomysł na wycieczkę dookoła świata, przedstawcie w formie mapy. Dla zwycięzców przewidujemy darmowe wejście na targi dla całej grupy!


W tym roku Partnerem Targów został Zanzibar – egzotyczne miejsce na mapie świata. Na stoisku zapoznamy się ze zwyczajami, kuchnią i oferta turystyczną tej niezwykłej wyspy. Dodatkowo w konkursie  wygrać będzie można wakacje na Zanzibarze. Egzotyczna wyspa, palmy, pływanie z żółwiami – jest o co powalczyć! Konkursów będzie więcej – nie przestaniemy zaskakiwać Was atrakcjami przygotowanymi we współpracy z partnerami i wystawcami. Na scenie głównej, przez 3 dni targowe rozdamy wiele wejściówek do obiektów i atrakcji turystycznych oraz voucherów.


JUŻ PO RAZ TRZECI WRĘCZYMY KRYSZTAŁOWE ORŁY
W piątek (28 lutego)  szczególnie zapraszamy przedstawicieli branży, dla których przygotowaliśmy biznesowe spotkania ze specjalistami. Właśnie w targowy piątek odbędzie się rozdanie „Kryształowych Orłów” – nagród dla podmiotów turystycznych. W trzech kategoriach - atrakcja turystyczna, produkt regionalny, wydarzenie cykliczne - docenimy te, które wyróżniały się w swojej działalności w minionym roku.  Nagrodami głównymi są stoiska targowe podczas następnej edycji targów oraz pakiety reklamowe od współorganizatora – portalu waszaturystyka.pl. 


WARSZTATY I SZKOLENIA - wiedza wprost od profesjonalistów
Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. Szeroki wachlarz tematyki planowanych prelekcji zadziwił nawet samych organizatorów! Chcesz rozpocząć karierę na podniebnym pokładzie samolotu? Nie ma problemu. Wojciech Cywiński, założyciel CabinCrew.pro opowie podczas swojej prelekcji wszystko, co powinniście wiedzieć o szkoleniach i rekrutacji do linii lotniczych. Podróżowanie związane ze zwiedzaniem to nie tylko zaleta pracy stewardess. Kadry Turystyki przybliżą Wam ten temat jeszcze bardziej.


W piątek zapraszamy na debatę prowadzoną przez twórców portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka. Porozmawiamy o nowych ustawach w turystyce oraz skutecznej promocji turystycznej. Prowadzącymi będą Marzena Markowska - zastępczyni redaktora naczelnego portalu WaszaTurystyka.pl i Magazynu Wasza Turystyka oraz Adam Gąsior - redaktor naczelny portalu i magazynu.


Ekipa Świadomego Podróżowania poruszy ważny dla nas wszystkich temat dotyczący etycznego podróżowania i odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Kolejną istotną kwestię związaną z ekologią przedstawi  Joanna Stypa-Loręc z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Bazując na kampanii “Hotel bez plastiku” przeprowadzi warsztaty na których podzieli się eko-praktykami, które pomogą w ograniczeniu ilość zużytego plastiku w obiektach.


W części dotyczącej odkrywania i podróży posłuchacie o pięknej Sycylii Zachodniej, czyli nieodkrytej Trapani. Duet ekstremalnych podróżników, czyli Klaudia Jadwiszczyk  i Krzysztof Lewicki znani też jako Dzika Droga przeprowadzą warsztaty dla dorosłych zdradzą znaczenie tajemniczego określenia “bushcraft” - czyli sztuki życia bliżej natury. Odbędą się także warsztaty dla dzieci i młodzieży podczas których przybliżą tematykę zorzy polarnej i etnografii Laponii. Dowiecie się też jak odkrywać i poznawać Dolny Śląsk oczami dziecka i nie tylko. A to za sprawą dwóch inspirujących i kochających góry kobiet - Katarzyny Zielińskiej oraz Magdaleny Suski.

TAŃSZA PODRÓŻ Z BILETEM MTT

Na targi warto zaplanować podróż koleją. Dzięki współpracy z Kolejami Dolnośląskimi z biletem targowym wrócisz za darmo! Wystarczy mieć ze sobą bilet w pierwszą stronę oraz bilet targowy. Podobnie jak w przypadku jazdy tramwajem lub autobusem MPK Wrocław.  Jeżeli auto to Twój podstawowy środek lokomocji - parking na stadionie jest bezpłatny dla odwiedzających. Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie www.mttwroclaw.pl oraz na facebook’owym profilu. Tam też będziemy zamieszczać szczegółowe informacje na temat atrakcji i dokładnego programu wydarzenia.