rozmiar czcionki: A | A | A

Początek ferii na Dolnym Śląsku

10.02.2020 12:30 12:30

Ratownictwo górskie, pokazy sprzętu ratowniczego i udzielania pierwszej pomocy, a także wiele gier i zabaw z zakresu zasad bezpieczeństwa - wszystko pod czujnym okiem Komisarza Lwa - 7 lutego, w ramach akcji Bezpieczna Zima, w miejscowości Sienna (Czarna Góra), odbył się festyn rozpoczynający ferie zimowe w województwie dolnośląskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu.

Bezpieczna Zima organizowana jest w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak, a jej głównym celem jest edukowanie dzieci i młodzieży o tym jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w okresie zimowym. Chcąc uniknąć zimowych zagrożeń funkcjonariusze i profilaktycy dolnośląskiej Policji przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.


Oprócz gier, zabaw i konkursów dla dzieci, podczas trwania wydarzenia odbyły się także pokazy sprzętu ratowniczego oraz policyjnych quadów wykorzystywanych w trakcie działań w trudnym terenie. Najmłodsi mogli spotkać na stoku przyjaciela dzieci - policyjną maskotkę - Komisarza Lwa.
Dorośli mogli porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii z przedstawicielami Policji, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz ratownikami medycznymi.


W spotkaniu udział wzięli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu - podinsp. Robert Frąckowiak, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Agnieszka Sokołowska oraz Komendant Powiatowy Policji w Kłodzku - mł. insp. Ryszard Mazurkiewicz.


Festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach i konkursach, gdzie czekały na nich drobne upominki.
Na przeprowadzenie cyklu działań Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał Dolnośląskiej Policji kwotę 60 000 zł.


(fot. Dolnośląska Policja)