rozmiar czcionki: A | A | A

Bieg Piastów 2020

02.03.2020 10:00 10:00

Rekordowa frekwencja, gorąca atmosfera i wymagające warunki pogodowe. Tak w skrócie można podsumować tegoroczną, 44. już edycję jednej z najsłynniejszych zimowych imprez biegowych. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Cezary Przybylski.

- Bieg Piastów to wspaniała wizytówka Dolnego Śląska. Wielkie sportowe emocje i wymagające zimowe warunki, którym czoła stawiło blisko 7 tysięcy zawodniczek i zawodników. Sportowców zawodowych i amatorów️. Wszystkim Państwu serdecznie gratuluję – mówi marszałek Cezary Przybylski.


Bieg Piastów rozegrano jak zawsze na pięknych trasach w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie. Mimo trudnych warunków pogodowych atmosfera była znakomita. Ostatecznie zwycięzcą został 23-letni Dominik Bury.


Trasa tegorocznych zawodów została przez organizatorów skrócona o 6 km. Powodem były trudne warunki atmosferyczne i troska o bezpieczeństwo uczestników. Ostatecznie na trasę wyruszyło 1635 zawodników z Europy, Ameryki Północnej i Australii. Do mety dotarło 1619, co oznacza frekwencyjny rekord w całej 44-letniej historii Biegu Piastów.


- To co najlepsze wciąż przed nami, ponieważ trwająca budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej gwarantuje rozwój największego festiwalu narciarstwa biegowego jakim od 44 lat jest właśnie legendarny Bieg Piastów – dodał marszałek Cezary Przybylski.