rozmiar czcionki: A | A | A

Dolnośląscy przedsiębiorcy prezentowali region na międzynarodowych targach w Berlinie

Dodano: 29-04-2022

Przedstawiciele pięciu dolnośląskich przedsiębiorstw zaprezentowali swoje produkty i usługi na niemieckich targach DMEA - największej w Europie imprezie dotyczącej technologii informatycznych w medycynie i służbie zdrowia. Uczestnictwo regionalnych firm w tak dużym wydarzeniu to kolejna misja gospodarcza realizowana przez Samorząd Województwa w ramach projektu Going Global. W zagranicznej delegacji w Berlinie uczestniczyli również wicemarszałek Marcin Krzyżanowski oraz radni Sejmiku...

[more]

Kolej powróci do Mysłakowic

Dodano: 29-04-2022

Ponad 20 milionów złotych będzie kosztować rewitalizacja linii kolejowej nr 308 między Jelenią Górą i Mysłakowicami. To pierwszy etap na drodze do uruchomienia połączeń w Kotlinie Jeleniogórskiej, docelowo umożliwiających dojazd koleją do Karpacza, Kowar i Ogorzelca. Dziś w urzędzie gminy w Mysłakowicach plac budowy przekazano wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację, tak aby na linii ponownie uruchomić ruch pasażerski. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz...

[more]

CZECH CYBERTRON 2022

Dodano: 28-04-2022

Obrona przed cyberatakiem na system sterowania elektrowni atomowej, analiza kryminalistyczna i prawidłowa reakcja na wrogie działania - w Dvur Kralove odbywa się konkurs wiedzy o cyberbezpieczeństwie - Czech Cybertron 2022. W konkursie biorą udział uczniowie z Dolnego Śląska oraz Kraju Kralovohradeckiego w ramach współpracy obu regionów.

[more]

Dolny Śląsk zaprasza na rowery!

Dodano: 28-04-2022

Tematyczne spoty promujące turystykę rowerową w kraju i za granicą, nowa strona internetowa i aplikacja ze sprawdzonymi trasami – Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego startuje z letnią kampanią #ZnajdźSwojąTrasę i zaprasza do spędzenia majówki oraz letnich urlopów w najbardziej różnorodnym regionie Polski.

[more]

Rusza rewitalizacja linii kolejowej 317 na odcinku Gryfów Śląski-Mirsk

Dodano: 27-04-2022

Odcinek linii kolejowej 317 między Gryfowem Śląskim i Mirskiem jest jednym z przejętych w ostatnim czasie przez samorząd województwa od PKP PLK. Dziś w urzędzie gminy i miasta w Gryfowie przekazano go wykonawcy, który przeprowadzi jego rewitalizację tak aby wkrótce mógł on obsługiwać ruch pasażerski. W spotkaniu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski i Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

[more]

Poznaj smaki Dolnego Śląska

Dodano: 26-04-2022

„Dolny Śląsk – nie do opowiedzenia, do zobaczenia!” – szeroko znane hasło promocyjne regionu zachęca do aktywnego odkrywania jego atrakcji za pomocą zmysłów. Teraz pora włączyć kolejny z nich – czas na posmakowanie Dolnego Śląska!

[more]

Połączenie kolejowe do Bielawy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem pasażerów

Dodano: 22-04-2022

Połączenie kolejowe do Bielawy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mimo okresowo słabszej frekwencji spowodowanej pandemią koronawirusa podróżni coraz chętniej korzystają z komunikacji kolejowej na tej trasie. Dziś oficjalnie zakończono projekt rewitalizacyjny tej linii, który był dofinansowany funduszami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

[more]