rozmiar czcionki: A | A | A

Dolny Śląsk promował się w Pradze

Dodano: 06-06-2022

Ogrody Ambasady RP w Pradze po raz kolejny zostały otwarte dla wszystkich, którzy chcieli poznać kulturę i walory Dolnego Śląska, ale i naszego całego kraju. Dzień Polski w Pradze, zorganizowany 4 czerwca przez Instytut Polski w Pradze, przyciągnął kilka tysięcy gości. W wydarzeniu uczestniczyli Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

[more]

Przyznano promesy dla samorządów subregionu legnicko – głogowskiego

Dodano: 03-06-2022

Dziś w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie Tymoteusz Myrda - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego wraz z Piotrem Karwanem - Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego przekazali promesy gminom z subregionu legnicko – głogowskiego o łącznej kwocie ponad 1 mln zł. Promesy pochodzą z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń...

[more]

Coraz bliżej budowy obwodnicy Krzeczyna Wielkiego

Dodano: 02-06-2022

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu oficjalnie przekazała dziś Wykonawcy plac budowy pod realizację obwodnicy Krzeczyna Wielkiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 335. W symbolicznym „wbiciu łopaty” uczestniczyli m.in. Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Krzysztof Kubów - Poseł na Sejm RP.

[more]

Agnieszka Franków-Żelazny pokieruje Filharmonią Sudecką od września

Dodano: 02-06-2022

W ubiegłym tygodniu Zarząd Województwa Dolnośląskiego powołał na stanowisko dyrektora Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego jedną z najbardziej uznanych dyrygentek chóralnych w Polsce i Europie. Agnieszka Franków - Żelazny jest profesorem sztuk muzycznych, pedagogiem, menadżerem kultury i… biologiem.

[more]

Piknik integracyjny w ramach programu Bezpieczny Dolnoślązak

Dodano: 30-05-2022

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Udaninie w piątek odbył się piknik integracyjny zorganizowany w ramach programu edukacyjnego Bezpieczny Dolnoślązak. Jego celem było promowanie zasad bezpieczeństwa oraz integrowanie uczniów szkoły z przybyłymi na teren Gminy obywatelami Ukrainy. Piknik zorganizował Urząd Gminy Udanin we współpracy z Urzędem Marszałkowskim.

[more]

Kulturalna trzynastka

Dodano: 25-05-2022

Trzynastu twórców z Dolnego Śląska otrzyma specjalne stypendia artystyczne na dalsze upowszechnianie kultury w regionie. Samorząd Województwa Dolnośląskiego właśnie wyłonił laureatów konkursu, na który przeznaczono w sumie 100 tysięcy złotych.

[more]

Samorząd województwa dofinansował inwestycje w subregionie wałbrzyskim

Dodano: 24-05-2022

Ponad 2,5 miliona złotych otrzymały wczoraj z rąk wicemarszałka Grzegorza Macko dolnośląskie gminy z subregionu wałbrzyskiego. Dotacje w postaci promes pochodziły z programów realizowanych przez samorząd województwa: Odnowa Dolnośląskiej Wsi, Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej oraz programu dotacji na bieżące utrzymanie urządzeń melioracyjnych.

[more]